سردار مجیدرضا حسن‌زاده، جانشین قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه(ع) در گفت‌وگو با صبح توس، ضمن تأکید بر حفظ وحدت میان برادران شیعه و اهل تسنن اظهار کرد: وحدت شیعه و سنی یک اقدام عملی نیاز دارد و این اقدام را شهدایی مانند شهید شوشتری و محمدزاده پایه‌ریزی کرده‌اند زیرا این شهدا در عمل میان اهل سنت بودند و با توجه به محرومیت‌هایی که مناطق سیستان و بلوچستان دارد پا در رکاب بودند.

وی ادامه داد: زمانی که برادران اهل سنت خدمت‌های خالصانه و محبت‌های شهیدان شوشتری و محمدزاده را دیدند بیشتر جذب آن‌ها شدند زیرا هرآنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند. امروز یازدهمین سالگرد شهدای وحدت را در مشهد برگزار کردیم اما در سیستان و بلوچستان با وجود اینکه 11 سال از شهادت شهید شوشتری گذشته است باز هم شاهد آن هستیم که عشق و علاقه به شهید شوشتری روز به روز در این دیار افزایش می‌یابد.

سردار حسن‌زاده خاطر نشان کرد: کاری که از روی اخلاص، ایمان و خدمتگزاری به مردم انجام شود در دل‌ها می‌نشیند و از بین رفتنی نیست، کار جهادی در راه خدا و برای مردم محروم و نیازمند باعث وحدت می‌شود که به راحتی نیز از بین نمی‌رود و راه وحدت واقعی را نیز شهید شوشتری به ما نشان داد.

جانشین قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه(ع) خاطر نشان شد: امروز شاهد آن هستیم که اهل سنت سیستان و بلوچستان دلدادگان شهدای وحدت و مخصوصاً شهید شوشتری هستند و خودشان را سرباز ولایت و اسلام می‌دانند لذا امیدواریم این مسیری که شهید شوشتری رفت پر رهرو داشته باشد و نسل جوان از شهید شوشتری و محمدزاده درس وحدت بیاموزند.

وی یادآور شد: سرمایه اصلی کشور ما همین مردم هستند لذا ما باید به مردم با خلوص نیت خدمتگزاری کنیم و برای ما فرقی ندارد که این مردم می‌خواهند شیعه باشند یا اهل تسنن و ما در همه حال در خدمت مردم هستیم.

انتهای پیام/