به گزارش صبح توس؛ در شرایطی که خبرها از شروع موج سوم ویروسکرونا حاکی است و مراسمات مذهبی و اصناف با محدودیت‌های شدیدی مواجه هستند ولی ترمز سفرها به شهرهای شمالی کشور کشیده نشده و مردم هر فرصتی را برای سفر به شمال کشور غنیمت می‌شمارند.

موضوعی که شاید بیشتر از همه‌چیز در این ایام شاید سبب می‌شود که ویروس همچنان بتازد عدم رعایت پروتکل‌ها از سوی افرادی است که خود را مصون می‌دانند و نه‌تنها به فکر خود نیستند که رقم روزافزون ابتلاهای روزانه و رکوردهایی که هرروز جابه‌جا می‌شوند هم نیستند.

بر ویروس هرجی نیست بر اساس رفتار طبیعی خودش افراد را یکی پس از دیگری درگیر کرده و تا زمانی که انسان‌ها در رفتار خود تجدیدنظر نکنند این کار را انجام می‌دهد؛ روی سخن با افرادی است که حاضر نیستند سفرهای غیرضروری خود را به تعویق بیاندازند تا بعد از پایان این دوران فرسایشی که همه درگیر آن شده‌ایم مانند قبل بدون واهمه و اضطراب به زندگی عادی خود برگردیم.

اما وقتی شاهد هستیم برخی افراد با شعار و توصیه خود را ملزم به اجرای قوانین نمی‌کنند این دولت است که باید پای‌کار آمده و به‌جای شعار دادن از طرق قانونی و اعمال محدودیت‌ها رفتار مردم را تغییر داده تا بتواند موضوع را کنترل کند اقدامی که متأسفانه تا این روزها از سوی دولت شاهد نیستیم.

رفتار دولت در اعمال محدودیت‌ها نه‌تنها مؤثر نبوده که به‌نوعی سبب شده است  دوقطبی در جامعه ایجاد شود به‌گونه‌ای که مردم به این نقطه برسند که رعایت مسائل بهداشتی تنها در مراسمات عزاداری مساجد و مکان‌های مقدس اجباری است واماکنی که مردم بدون شعار نیز خود بر رعایت موارد بهداشتی تأکیددارند و در مکان‌هایی مانند پاساژها و یا در سفرها این ویروس منتقل نخواهد شد.

علی‌اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مدت‌ها است که کارشناسان و متولیان امربر منع سفرهای غیرضروری تأکید می‌کنند اما ظاهراً اراده‌ای در دولت برای این مهم وجود ندارد اظهار داشت: این موضوع آن‌قدر به تعویق افتاد که مقام معظم رهبری هم بر این موضوع تأکید کردند .

وی در ادامه با اشاره به دستور صریح رهبری مبنی بر جلوگیری از سفرهای غیرضروری شاهد هستیم که تصمیمات در دولت غیر کارشناسانه صورت می‌گیرد تصریح کرد: در کمال ناباوری منع آمدوشد فقط به چند کلان‌شهر صورت می‌گیرد.

نماینده مردم سبزوار همچنین در ادامه بابیان اینکه متأسفانه  محدودیت سفر به شمال ایران با تاخیراز سوی دولت مطرح شد افزود: دولت در یک اشتباه فاحش این محدودیت‌ها را برای شهرهای شمال با تدخیر اعلام کرد و همین تأخیر سلامت هموطنان شمالی‌مان را به بازی گرفته است.

عنابستانی با اشاره به اعمال محدودیت‌ها برای شهرهای مذهبی از همان نگاه لیبرالی دولت سرچشمه می‌گیرد ادامه داد: هرچند که رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر همگان امری واجب است اما رفتار متناقض دولت و ایجاد محدودیت‌های دوگانه این شائبه را ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/