به گزارش صبح توس، محمدصادق براتی، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: پس از مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی تأسیسات گردشگری خراسان رضوی، ۲۵ درصد از واحد‌های اقامتی که توانسته بودند مجوز‌های لازم برای بازگشایی را دریافت کنند، به ارائه خدمات گردشگری به مسافران پرداختند.
وی افزود: پس از بازگشایی این ۲۵ درصد در اوایل خرداد ماه، بطور میانگین حدود ۱۹ درصد از ظرفیت اماکن اقامتی بازگشایی شده در ۵ ماهه ابتدایی سال اشغال بوده است.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در شهریور ماه سال جاری و با افزایش سفرها، ۲۷ درصد از کل ظرفیت اقامتگاه‌های رسمی استان اشغال شد.
براتی به خسارت‌های وارد شده از بیماری کرونا به تاسیسات گردشگری استان اشاره کرد و گفت: تاکنون حدود ۲ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان به تاسیسات گردشگری استان خسارت وارد شده است که در این راستا تلاش شده با حمایت‌های دولتی و ارائه تسهیلات، بخش اندکی از این خسارات جبران شود.
جانشین رییس ستاد اجرایی خدمات سفر استان تصریح کرد: با توجه به وجود بیماری کرونا علیرغم اینکه هرساله میزبان زائران حضرت امام رضا (ع) در مشهد بودیم متاسفانه امسال در ایام پایانی ماه صفر نمی‌توانیم از زائران آن حضرت در مشهد میزبانی شایسته‌ای داشته باشیم و امیدواریم با از بین رفتن این ویروس منحوس سال‌های آتی خدمات بهتری به نسبت سال‌های گذشته به زائران و مسافران آستان امام رئوف (ع) ارائه کنیم.

انتهای پیام/