به گزارش صبح توس؛  پایگاه سیار اهدای خون در محل مصلی نماز جمعه شهر طرقبه اسقرار یافت و مردم خیراندیش طرقبه با اهدای خون خود به یاری بیماران کرونایی و خاص شتافتند.

 

امسال باتوجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و شهرهای مختلف، بسیج و بسیجیان در عرصه های مختلف کمک رسانی و خدمات دهی به مردم همواره فعال و حاضر بودند.

در شهر طرقبه نیز از ابتدای شیوع این بیماری منحوس، بسیجیان این شهر در مراحل مختلف و در خط مقدم مبارزه با این بیماری، خدمات رسانی های مطلوبی را با همکاری سایر ارگان های شهر ارائه داده اند، ضدعفونی معابر و خیابان ها تا تهیه و جمع آوری کمک های معیشتی و بسته های مواد غذایی به نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا از جمله این فعالیت ها است.

 

در پی اعلام کمبود خون توسط سازمان انتقال خون کشور در روزهای شیوع ویروس کرونا برای تقویت بانک خون و با هدف کمک به خون رسانی به بیماران کرونایی و بیماران خاص، صبح امروز پایگاه سیار اهدای خون با تیم پزشکی ۹ نفره از هلال احمر خراسان رضوی و با همکاری بسیج برادران،  سازمان فرهنگی شهرداری طرقبه و شبکه بهداشت و درمان طرقبه شاندیز در محل مصلی نماز جمعه شهر طرقبه استقرار یافته و با اطلاع رسانی های انجام شده در سطح شهر و شبکه های فضای مجازی،  مردم نوع دوست طرقبه در این امر خداپسندانه مشارکت مطلوبی داشتند‌.

این پایگاه سیار اهدای خون از ساعت ۸ و نیم صبح تا ساعت ۱۳ ونیم فعال است و تعداد ۴۷ نفر از اقایان و بانوان شهر طرقبه در اهدای خون شرکت کردند.

این تجربه موفق ثابت کرد که می توان با حداقل امکانات فعالیت های خوبی انجام داد و با توجه به ظرفیت خوب مکان هایی از جمله مساجد و حسینیه ها در سطح شهر و روستاهای شهرستان طرقبه شاندیز، استقبال و پیش قدم بودن  مردم خیراندیش شهرستان و حضور بسیجیان فعال و جهادی در این شهرستان، با همکاری سایر ارگان ها از جمله شبکه بهداشت و درمان طرقبه شاندیز می شود در موضوع اهدای خون فعالیت های خوبی انجام داد.

البته این موضوع نیاز به هماهنگی، برنامه ریزی و همت بیشتر شبکه بهداشت شهرستان دارد که از این ظرفیت ها در سطح شهرستان نهایت بهره برداری را داشته باشد، مردم نیکوکار طرقبه شاندیز با درخشش بی نظیر درمسیر مبارزه و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و با اهدای کمک های نقدی و غیرنقدی از ابتدای بیماری کرونا تاکنون، پیشقدمی و استقبال بی نظیر خودشان را از کارهای خیرخواهانه اینچنینی ثابت کردند.

انتهای پیام/