به گزارش صبح توس؛ حمید سلطانی، دادستان خلیل آباد ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان که در محل سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: فضای مجازی اهمیت بسیار بالایی در زندگی امروز ما دارد و فرهنگ حضور و فعالیت در فضای مجازی باید نهادینه شود.

وی با بیان اینکه اگر فردی بدون این فرهنگ وارد فضای مجازی شود مطمئنا خسران و زیان خواهد داشت، خاطرنشان کرد: چارچوب های فرهنگ سازی استفاده از فضای مجازی را می توان در شهرستان مشخص کرد تا از خسارت های این فضا جلوگیری کرد.

دادستان خلیل آباد با تاکید بر اینکه  دستگاه ها به دلیل محدودیت هایی که دارند نمی توانند در این فضا باشند که باید برای آن چاره اندیشی شود، تصریح کرد: باید دید که مردم از هر یک از ادارات چه انتظاری دارند و بسنجیم که مدیریت ما چه نقاط قوت و ضعفی دارند.

وی با اشاره به اینکه نکاتی که امروز در فضای مجازی مطرح می شود آیا این نکات مربوط به نیازهای مردم شهرستان ما را دارد یا خیر؟، اذعان کرد: خلیل آباد یک شهرستان کشاورزی خیز است چقدر در فضای مجازی از روش های کاشت، داشت و برداشت کشمش و دیگر محصولات کشاورزی در این فضا گفته می شود.

سلطانی با بیان اینکه قائله مند کردن کانال ها و گروه هایی که در شهرستان هستند باید در دستور کار گیرد، عنوان کرد: مشکلات زیادی در حوزه آسیب های اجتماعی فضای مجازی داریم و باید برنامه فرهنگی آفندی در فضای مجازی داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه هدف قرار گرفتن زندگی زناشویی یکی از آسیب های فضای مجازی است، تشریح کرد: مقایسه افراد در این فضا با همسر خود می تواند آغاز اختلاف در خانواده باشد که نیاز به یک کار فرهنگی و آموزشی برای مقابله با این آسیب است.

 

فرصت های زیادی در فضای مجازی وجود دارد که باید مدیریت شوند

ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد در این نشست اظهار داشت: فضای مجازی در فرصت ها توانسته ما را به فناوری های جدیدی برساند و مطمئنا نمی توانیم از این فضا جدا شویم.

وی با بیان اینکه تشکیل یک گفتمان جدید برای مردم یکی از آثار فضای مجازی است، خاطرنشان کرد: فضای مجازی مختص یک گروه نیست بلکه تمام اقشار با سنین مختلف از فرصت ها و تهدیدات این فضا برخوردار هستند.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه فرصت های زیادی در فضای مجازی وجود دارد که ما از این فرصت ها بد استفاده می کنیم و باید مدیریت بیشتری در این زمینه داشته باشیم، تصریح کرد: تهدیدات در فضای مجازی به دو بخش اطلاعاتی که آگاهانه و  نا اگاهانه توسط برخی از افراد منتشر می شود تقسیم بندی می شود.

وی با اشاره به اینکه نیم میلیون شبکه علیه جمهوری اسلامی ایران در جهان مطلب منتشر می کنند، اذعان کرد: اولویت بندی باید برای فضای مجازی شهرستان خلیل آباد تعیین و آسیب ها و فرصت ها مشخص شود.

انتهای پیام/