هاجر چنارانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: تمام دوره های مجلس شورای اسلامی در آغاز فعالیت سنجش موقعیت داشته‌اند و در ارزیابی اقدامات مجلس باید در نظر داشت هنوز ده نماینده به تازگی وارد ترکیب مجلس شدند.

وی افزود: شناسایی مشکلات، راهکار ها و تصمیم گیری پیرامون موضوعات مختلف امری زمان بر است اما با تقسیم کار صورت گرفته در بین نمایندگان و کمیسیون های مختلف امیدواریم طی یک ماه آینده اقدامات سازنده‌ای در مجلس شورای اسلامی صورت گیرد.

چنارانی گفت: نکته مهم این است که دولت با کمبود شدید بودجه مواجه است و باید این مشکلات در شرایط کشور رفع شود.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز بر نگاه تعاملی با دولت برای رفع هر چه سریع تر مشکلات کشور تأکید دارند و نگاه کلی این است که همه باید در راستای افزایش و تخصیص صحیح بودجه‌ها برنامه‌ریزی کنیم.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه تصریح کرد: امروز قرار است کشور از تک محصولی و خام فروشی نجات یابد و برای آن زیرساخت های لازم نیاز است.

وی افزود: مجلس انقلابی باید به سمت ایجاد زیرساخت ها گام بردارد که این مهم طی کوتاه مدت قابل تعریف نیست اما قطعا این تصمیم را در این دوره مجلس شورای اسلامی داریم.

چنارانی خاطرنشان کرد: در راستای موضوع سؤال از رئیس جمهور این نگاه کلی وجود دارد که باید در پایان عمر دولت نگاه تعاملی وجود داشته باشد و با توجه به فشارهای زیاد کشورهای خارجی فشار  مضاعف بر دولت وجود نداشته نباشد.

وی افزود: باید اجازه دهیم دولت در آرامش فعالیت خودش را داشته باشد اما متاسفانه باید این را بپذیریم که کلا تیم اقتصادی دولت تعطیل است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به عدم وجود برنامه مؤثر در تیم فعلی اقتصادی دولت گفت: شاید مشکلات حاد اقتصادی و یا شرایط خاص این تیم را به اینجا رسانده است اما در هر صورت فعلا در حال مدارا هستیم که عمر دولت به پایان برسد.

انتهای پیام/