حسين شاد، سرپرست فرمانداري سبزوار در گفت‌وگو با صبح توس؛ با اشاره به‌ضرورت توسعه محور مواصلاتی سبزوار- اسفراین اظهار داشت:برای چهار خطه شدن محور سبزوار به جوين و اسفراين به طول 25 کيلومتر از محل اعتبارات سفر رياست جمهوري به دیار سربداران 50 ميليارد تومان در نظر گرفته شد.

وی بابیان اينکه پروژه يکي از دغدغه‌های مهم مردم بوده و بالاخره پس از سال‌ها انتظار به سرانجام رسيده و عمليات اجرايي آن آغازشده است، افزود: تصادفات اخير که جان تعدادي از هم‌وطنانمان جانباختند، نشان داد که اين محور حادثه‌خیز و خطرناک است ضرورت تکمیل آن به‌شدت احساس می‌شود.

وی با تشریح روند کار در این پروژه تصریح کرد: در حال حاضر  10 کيلومتر از مجموع 25 کيلومتر طول اين محور پيمانکار فعاليت اجرايي خود را آغاز کرده و پيمانکار از برنامه زمان‌بندی دچار عقب‌ماندگی نيست.

وي در ادامه با اشاره به رفع خطرات تصادفات و حوادث رانندگي در کوتاه‌مدت و لزوم ایمن‌سازی این محور افزود: با توجه به تصادفات ناراحت‌کننده اخير براي کوتاه‌مدت بايد محدودیت‌های سرعت در شوراي ترافيک تصمیم‌گیری شود.

سرپرست فرمانداري سبزوار تصريح کرد: مدت اجراي پروژه چهار خطه شدن محور سبزوار به جوين براي 10 کيلومتر ابتدايي پروژه 30 ماه با مبلغ قرارداد 44 ميليارد تومان است که با توجه به اينکه در آغاز پروژه قرار داريم، در سال جاري تخصيص آن 17 ميليارد و 800 ميليون تومان بوده است.

انتهای پیام/