به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز ظهر امروز در مراسم تجلیل از یادگاران دفاع مقدس بخش مرکزی درگز در حسینه سپاه این شهرستان، جنگ بین حق و باطل را یک نبرد دائمی دانست که از زمان فرزندان حضرت آدم آغاز شده و تا قیامت ادامه خواهد داشت.

وی عنوان کرد: البته تقابل بین حق و باطل حالات مختلفی دارد؛ گاهی در قالب جنگ فیزیکی نمایان می شود و گاهی در قالب های فرهنگی، فکری و اقتصادی؛ در هر زمانی دشمن بر اساس ابزاری که در اختیار دارد زمینه ای را برای مقابله با حق فراهم می کند؛ در طول عمر 42 ساله انقلاب اسلامی، تمام جنگ ها علیه کشور و مردم ما انجام شد.

امام جمعه درگز تصریح کرد: دشمنی استکبار جهانی با کشور ما به خاطر اسلامیت ایران است و الا ایران زمانی مهمترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه بود؛ مشکل دشمن با ظلم ستیزی و عدالت طلبی جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام ایروانی خطاب به رزمندگان حاضر در جلسه گفت: در دوران دفاع مقدس، رزمندگان عزیز و مجاهدان اسلام، با تبعیت از فرمان ولی امر خود جان را در کف دست گرفته و با تمام وجود از تمامیت ارضی کشور خود دفاع کردند تا آنجا امام ما یک نوجوان 13 ساله را امام خود می دانست؛ نمونه های این افراد در دفاع مقدس بسیار زیاد است.

وی تاکید کرد: اما پس از گذشت سالها از دفاع مقدس، هنوز جنگ پابرجاست و فقط عرصه آن عوض شده است؛ عرصه ای که بسیاری از مسئولین فرهنگی و غیرفرهنگی کشور و مردم از آن غافل شده و در حال ضربه خوردن از این موضع هستیم.

امام جمعه درگز بیان داشت: امروز مردم ما جنگ اقتصادی و افزایش بی رویه قیمت کالاها را متوجه می شوند اما متوجه آمار بدحجابی، طلاق، آسیب های اجتماعی، اعتیاد و ... نیستند؛ در حال حاضر سخت ترین جنگ ما جنگ فرهنگی و فکری است و باید همه برای شکست دادن دشمن در این جنگ مشارکت کنند.

حجت الاسلام ایروانی در پایان خاطرنشان کرد: به صراحت می توان گفت اگر با همین غفلتی که متوجه مسئولین و خانواده ها شده پیش برویم، خیلی دور نیست که شرایط کشور ما بدتر از آندلس و اسپانیا شود.

انتهای پیام/