به گزارش صبح توس؛ علی نجفی، شهردار نیشابور ظهر امروز در ‌مراسم افتتاح پروژه‌های شهرداری نیشابور به مناسبت هفته دفاع مقدس در ‌محل گلزار شهدای نیشابور گفت: هشت پروژه با اعتبار ۳۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال امروز افتتاح خواهد شد و کلنگ موزه دفاع مقدس در قالب کنگره ملی دو هزار و ۴۰۰ شهید نیز به زمین زده خواهد شد.
وی افزود: تمام آسفالت‌های نیشابور به صورت پلیمری خواهد بود و امروز شاهد ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح پروژه‌های آسفالت هستیم.
شهروار‌ نیشابور خاطر نشان کرد؛ پارک فیروزه در یکی از مناطق حاشیه‌ای با اعتبار پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح شد تا طعم لذت خدمت را به مردم این منطقه بدهیم.
نجفی اظهار داشت: جداره‌سازی خیابان امام خمینی(ره)، بازپیرایی و بهسازی کمربندی و رمپ پل ۱۷ شهریور، بهسازی محور ایثار و شهادت در خیابان شهید فهمیده نیز با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اجرایی و به بهره‌برداری رسید.
وی تصریح کرد: همچنین با هدف تامین امنیت بوستان‌های سطح شهر، بوستان مهر و شهید هاشمی‌نژاد با اعتبار پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال بازآفرینی شد.
شهردار نیشابور افزود: همچنین امروز کلنگ موزه دفاع مقدس در کنار جوار گلزار شهدا گمنام نیشابور به زمین زده خواهد شد.
سردار حسین سلیمانی، فرمانده تیپ ۲۱ زرهی امام رضا(ع) در این مراسم گفت: ولایت فقیه و دفاع مقدس دو ارزشی است که در کشور ما باعث رشد شده است.
وی خاطر نشان کرد: ما ملت ایران غرور‌ ملی را شاید درک نمی‌کنیم، کشورهای سوریه و عراق و ... غرور ‌ملی را درک می‌کنند چون اقدامات ایران را در جامعه بین الملل دیده‌اند که همه این‌ها نتیجه دفاع مقدس است.
سلیمانی گفت: یکی از نیازهای اساسی نیشابور موزه دفاع مقدس بود، نیشابور دو هزار و ۴۰۰ شهید و ۶ هزار و ۵۰۰ جانبار و ۳۱۳ آزاده تقدیم انقلاب کرده‌ایم.
وی اظهار داشت: در بهترین نقطه شهر مسکو در کشور روسیه موزه جنگ با داعش ایجاد کرده‌اند و ما تاکنون کاری نکرده‌ایم.
فرمانده تیپ ۲۱ زرهی امام رضا(ع) تاکید کرد: در دفاع از حرم اهل بیت نیشابوریان ۱۰ شهید و ۳۰ جانباز تقدیم انقلاب کرده‌اند که باعث افتخار است.
وی ادامه داد: امیدواریم در کمترین زمان ممکن این پروژه ارزشمند را افتتاح نماییم تا این نیاز شهرستان مرتفع شود.
انتهای پیام/