سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدکاظم تقوی، فرمانده انتظامی خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: در تداوم مأموریت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران و مقابله با ضد ارزش‌هایی که دشمن از آن حمایت می‌کند قطعاً به علم روز و متخصصانی نیاز داریم تا بتوانند توطئه‌های دشمن را خنثی کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از اصلی‌ترین بسترهایی که دشمن در آن فعال است، بستر فضای مجازی است، گفت: اگر امروز موشک‌های ما می‌توانند قلب اسرائیل و قلب اروپا را نشانه بگیرد اما دشمن توانسته است با بستر فضای مجازی قلب خانواده‌های ما را هدف بگیرد و به بخشی از خواسته‌های خود برسد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: از این رو امروز حضور نیروهای دلسوز و انقلابی در بستر فضای مجازی از هر زمانی ضروری‌تر است زیرا این نیروها هستند که می‌توانند قلب مؤمنین را با استفاده از همین بستر سرشار از معنویت کنید و امیدواریم بتوانیم هرچه زودتر با استفاده از بستر فضای مجازی به اهداف والای انقلاب برسیم.

سردار تقوی بستر فضای مجازی را بستر خوبی برای شناسایی و پیشگیری از جرم دانست و ادامه داد: نیروهای انقلاب فعال در فضای مجازی می‌توانند نیروی انتظامی را در زمینه‌های پیشگیری از جرم، کشف جرم و اشرافیت اطلاعاتی در فضای مجازی یاری برسانند و در این خصوص معاونت اجتماعی، پلیس فتا و پلیس تابا در خدمت مردم و نیروهای انقلابی هستند.

وی خاطر نشان کرد: فضای مجازی یک انقلاب و دگرگونی است و قطعاً ما در نیروی انتظامی این آمادگی را داریم که آنچه مردم مطالبه دارند را عمل کنیم و مقام معظم رهبری و مسئولان نظام تدبیر کرده‌اند که نیروی انتظامی نیز در فضای مجازی ورود داشته باشند لذا ما امروز حضور فعالی در این فضا داریم.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه دشمن با استفاده از فضای مجازی در جامعه و خانواده‌ها گسست و جدایی ایجاد کرده است، افزود: اگر خانواده‌ها بدون هدف و بدون آگاهی به فضای مجازی ورود داشته باشند این فضا می‌تواند بسیار خطرناک باشد لذا ما باید به سمتی برویم که مردم ما از این فضا نگرانی نداشته باشند و خوشبختانه در این خصوص نیز نظام جمهوری اسلامی به دستاوردهای خوبی رسیده است.

انتهای پیام/