به گزارش صبح توس؛ مسلم ساقی، فرماندار کاشمر، شب گذشته در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان که در سالن همایش های فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ از خودگذشتگی و ایثار در این شرایط سخت کرونا به جامعه کمک کرد و در ادامه نیز کمک کار خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به اعلام ممنوعیت راهپیمایی های اربعین توسط ستاد ملی کرونا، همه مردم متدین و هیئت های مذهبی در این شرایط کرونایی باید بیش از پیش دقت و مراقبت داشته باشند، خاطرنشان کرد: حساسیت ها نسبت به رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک، متاسفانه در سطح جامعه کم شده است.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه استفاده از ماسک در سطح شهرستان کاشمر متاسفانه خیلی کم شده و باید در این زمینه تصمیماتی اتخاد شود، تصریح کرد: دانش آموز بستری در حوزه کرونا در سطح شهرستان نداریم و حتی ابتلای یک دانش آموز هم حساسیت ایجاد می کند.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: تعاملات آموزش و پرورش و مرکز بهداشت باید بیش از این باشد چون تشدید ارتباطات و تعاملات می تواند به رفع نواقص و پیشگیری ها کمک کند.

ساقی با اشاره به پیاده روی اربعین، عنوان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص پیاده روی اربعین و ماندن در خانه و خواند زیارت های سفارش شده، حجت برای همه ما تمام می شود و به همین منظور امسال در شهرستان پیاده روی اربعین برگزار نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه مراسم روز اربعین در فضای باز برخی از اماکن مذهبی نظیر امام زاده سید حمزه (ع)، امام زاده سید محمد (ع)، آرامگاه شهید مدرس (ره) و تکایا و مساجد سطح شهر با رعایت کامل پروتکل ها برگزار می شود، تشریح کرد: رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان مسئولیت کارگروه عزاداری ستاد کرونا را برعهده دارد و باید جزئیات نحوه برگزاری را اعلام کند.

 

وضعیت کاشمر در حوزه کرونا، خوب نیست

محمدجواد یزدانی، مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر در این مراسم با بیان اینکه موج سوم کرونا در کشور آغاز شده است، اظهار داشت: موج سوم کرونا و شروع پیک آن در ابتدای پاییز را همه پیش بینی می کردند.

وی با بیان اینکه شهرستان کاشمر در حال حاضر وضعیت خوبی ندارد و آمار بیماران سرپایی در هفته گذشته افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: در دو روز گذشته آمار بالایی را تجربه کردیم و 76 نمونه کرونا در داخل شهرستان گرفته شده است.

انتهای پیام/