به گزارش صبح توس، آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد در آیین افتتاح قرارگاه جهاد، مقاومت، شهادت مطرح نمود: پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم با تاسیس مسجد النبی ساختار بی نظیری را بنیان گذاری کردند و بر حسب نفوذ روحانیت پیغمبر در کارفرمایی و کارگردانی ساختار مسجد ، فعالیت های دینی زیادی در این ساختار صورت گرفت.

وی تصریح کرد: مسجد یک تشکیلات و کانونی است که در شکل های گوناگون می شود در این کانون، عرصه‌های آرمانی و ایده پردازی افراد بر حسب استعداد نسبت به وجود ائمه اطهار و امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف اجرا بشود.

امام جمعه مشهد گفت: خوشبختانه شما عزیزان جوان هستید که هم دارای علم هستید هم نیروی جوانی دارید، امروز مسجد یک کانونی است که می شود همه ظرفیت های نظام را در این کانون استخدام کرد و در راستای توسعه دین و انقلاب از آن بهره گرفت و اگر این این امکان در دست شما با شور و مجاهدات شما جوانان آمیخته بشود هر مسجد نه تنها یک سنگر بلکه یک کانون قدرت، هم در خط دفاع از دین و انقلاب و هم در گسترش دین و انقلاب می شود . امروز در زمانی زندگی می کنیم که حاکمیت اسلامی بیشترین ظرفیت های خودش را در اختیار دین قرار داده است و به خوبی می شود در حوزه مسجد فعال باشیم.

 

وی افزود: در دورانی که مسجد بسیار سرکوب میشد ، مسجد یک جایی بود که بسیاری از حرکت ها را پوشش میداد و توانستیم در مقابل خفقان دوران طاغوت با همین حرکت ها به پیروزی دین و انقلاب اسلامی برسیم .

آیت الله علم الهدی اظهار داشت: مسجد در قبل از انقلاب یک کانون مبارزه بود آن هم در مناطقی که مردم در ابتدایی ترین نیازهای خود مستأصل بودند و فقط با جان هایشان از دین و انقلاب دفاع کردند، پس الان اگر با این امکانات و موقعیتی که داریم یک برادر روحانی همراه مردم باشد می توان کارهای بسیاری انجام داد. ۴۰ سال از انقلاب می گذرد و فرزندان ما بزرگ شده ی این انقلاب هستند که اگر ما وارد عرصه بشویم می توانیم حرکت های انقلابی بسیاری را انجام دهیم.

مسجد قرارگاه جهاد و دفاع مقدس بود زیرا همین مساجد محل رشد جوانان ما برای دین بود .بسیاری از فرماندهان جوان ما از دل مسجد بیرون آمدند و شما عزیزان می توانید در مساجد محله های پایین بسیار کار کنید تا شاهد همان فرماندهان و رزمندگان باشیم . اگر شما می خواهید جایی داشته باشید که در مقابل دشمنان در فضای مجازی و فضای حقیقی مقاوم باشد از مسجد آغاز کنید.

امام جمعه مشهد در پایان بیان کرد: اگر بناست نیروی تربیت شود که علاوه بر فدای تمام سرمایه ی جوانی اش در راه خدا ، جانش را هم برای گسترش دین بدهد باید از مسجد آغاز شود ، این پرورش باید در مسجد صورت بگیرد . عزیزان من بدانید امروز در عصری هستیم که باید برای وجود اقدس امام زمان کار کنیم ، اگر کاری نکنیم هیچ عذری در محضر امام عصر نداریم . نه تنها هر کاری که از دستمان بر می آید بلکه هر کاری که در خیال ما هم نمی گنجد را باید برای نوکری امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف انجام بدهیم . انشاالله امیدواریم که روزی برسد که با رهبری شما عزیزان، همه مساجد شهر قرارگاه جهاد و مقاومت و شهادت بشود .تشکر می کنم از حضور شما علمای اعلام که در این مجلس حضور بهم رساندید .انشاالله کانون فعالیت و برکات مجاهدات شما عزیزان یعنی مساجدی که با انوار مقدسه شما نورانی و روشن است پاسخگو تمام نیازهای انقلاب مقدس در این مقطع زمانی و موقعیت حساس توسعه و رشد این انقلاب در جهان باشد امیدواریم قلب وجود اقدس امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را از ما راضی و خشنود بگرداند .

انتهای پیام/