به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام حسن خاکشور امام‌جمعه موقت رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی ابن ابی‌طالب رشتخوار ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، با اشاره به اینکه هنوز برخی افراد در داخل کشور به مذاکره با امریکا دل‌بسته‌اند، گفت: امروز خواصی در جامعه ما در رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح می‌کنند، اینکه ما اگر می‌خواهیم به خوشبختی برسیم باید مذاکره کنیم، چقدر مذاکره کردید، چه قدر بدبختی عاید جامعه اسلامی در پی مذاکرات گذشته شده است.

وی در ادامه همین مطلب، اظهار داشت: برخی هنوز که هنوز است هوشیار نشده‌اند، هنوز دلخوشند که 30 شهریور آمریکا شکست خورد، جامعه غرب و اروپا با آمریکا همراهی نکرد، باید اصحاب رسانه ما این موضوع را به تمسخر و طنز بگیرند، چه چیزی بین آمریکا و سازمان انرژی اتمی گذشته است، که آمریکا از برجام خارج شد و غرب و کشورها اروپایی در برجام باقی مانند، تمام این برنامه ریزی ها برای این است که  ما را سرگرم کنند، آن‌ها حتما برنامه‌هایی دارند و دلسوز ما نیستند، منتظر هستند که سازمان انرژی اتمی هر زمان که خواست بگوید، ما هرکجا را بخواهیم باید بازرسی کنیم، و به بهانه مختلف در کشور ما سرکشی داشته باشند و حضور پیدا کنند.

حجت الاسلام خاکشور در ادامه و تکمیل این مطلب، یادآور شد: جامعه غرب به زودی ماشه خود را می‌کشد، مقام معظم رهبری می‌فرمایند، ما نه به آمریکا و نه به غرب  اروپا خوش‌بین نیستیم، ولی بازمی بنیم برخی ساده‌لوحان و ابلهانی هنوز هستند، که دلخوشند که آمریکا انتخابات برگزار کند، و یک فرد دیگر انتخابات شود... شما چندین سال مذاکره کردید، چه چیزی عاید ملت و مردم ما شد، باید مراقب باشند.

وی همچنین در ادامه افزود: ما در هفته ای که گذشت و هستیم هفته دفاع مقدس بود، سخنان مقام معظم رهبری در جمع رزمندگان دفاع مقدس به صورت ویدئو کنفراس راه را تبیین کردند، امروز دفاع مقدس یک‌راه و جایگاه روشن برای ماست.

خطیب موقت نماز جمعه رشتخوار گفت: دشمنان انقلاب اسلامی 8 سال جنگ را برما تحمیل کردند، که بعد از 8 سال پیروزی نصیبجامعه اسلامی شد، این پیروزی چطور حاصل شد، یک رهبری و فرماندهی امام راحل، که اگر فرماندهی و رهبری ایشان نمی‌بود و ارتباط عمیق امام با حضرت حق نبود این پیروزی نصیب ما نمی‌شد، اخلاصی که در جوانان ما وجود داشت باعث پیروزی ما شد.

امام جمعه موقت رشتخوار در ادامه با اشاره به چرایی جنگی تحمیلی بر کشور ما گفت: یک هدف جنگ‌افروزی در هم کوبیدن نظام اسلامی بود، چرا که وقتی بلوک شرق در عالم برای خودش حرفی داشت، بلوک غرب به سرکردگی آمریکا نیز برای خود حرفی داشت، وجود یک جریان به نام جریان انقلاب اسلامی مانع قدرت آنها بود.
 

وی در ادامه با تاکید براینکه امروز نیز باید فرصت را به جوانان برای پیشرفت و ترقی کشور همانند 8 سال دفاع مقدس داد، گفت: هرچه امروز ضربه می‌خوریم از این است که به جوانان با اخلاص و با ایمان خود بها نمی‌دهیم، اگر فرصت به جوانان داده شود، امروز این افسارگسیختگی که در جامعه به وجود آمده است، در جامعه ما نبود، اگر تفکر انقلابی در جامعه ما حاکمیت پیدا کند جامعه ما به آرامش و امنیت می‌رسد.

حجت السلام خاکشور افزود: دفاع مقدس به همه ما آموخت که باید روی پای خود بأستیم، نه به شرق و نه به غرب دل‌باخته نباشیم، نظام و انقلابی که در حال تمدن سازی است، جامعه بشری را به‌سوی جامعه اسلامی حرکت می‌دهد، حکومت و ملتی که امام حسین و عاشورا و محرم دارد رهبری فرزانه ،عالم و آگاه دارد این ملت هیچگاه شکست نمی‌خورد.

وی در پایان یادآور شد: باید امروز انقدر از دفاع مقدس دفاع کنیم که در سال‌های آینده برای آیندگان به صورت کامل مشخص باشد، باید دفاع مقدس را که چراغ پر فروز جامعه بشری است باید در کشور ما زنده نگه‌داشته شود.

انتهای پیام/