به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه 4 مهر ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوای خدا را پیشه کنید که آن موجب سعادت و رستگاری انسان است.

وی با تسلیت شهادت امام حسن (ع)، یکی از جریانات تهاجم دشمن علیه اهل بیت را بحث جنگ فکری و تحریف حقایق دانست و عنوان کرد: ممزوج کردن حق و باطل و فریب افکار عمومی یک ترفند منافقین و دشمنان حق است؛ امام مجتبی (ع) بیشترین آسیب را در جنگ روایت ها متحمل شدند؛ این جریان امروز هم وجود دارد و در پوشش های دیگری همچون ایجاد داعش برای وارونه نشان دادن اسلام خودنمایی می‌کند.

امام جمعه درگز تاکید کرد: مظلومیت ملت فلسطین برای هر انسان آزاده در دنیا یک جریان سخت و دردآور است؛ آمریکای جنایتکار با همراهی آل های منطقه کارهایی را هم برای انحراف توجه مسلمین از مهمترین مسئله جهان اسلامی یعنی فلسطین انجام می دهند اما هیچگاه نباید از این مساله غافل شویم که همراهی با کودکان مظلوم فلسطینی وظیفه ذاتی هر مسلمان است.

حجت الاسلام ایروانی گفت: دفاع ما در جنگ هشت ساله مقدس شد چون هزاران انسان مومن، با نیت الهی و برای حفظ ارزشهای اسلام و انقلاب، رفتند و جان خود را فدا کردند؛ اگر انسان در کار و زندگی خود همین نیت الهی را داشته باشد قطعا اجر او برابر شهداست؛ نیت پاک همه چیز را مقدس می کند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در آغاز هفته دفاع مقدس تشریح کرد: دفاع مقدس دستاوردهای فراوانی دارد که یکی از مهمترین آنها امنیت است؛ بروز و ظهور استعدادها و صدور نیروی قدرتمندی به نام بسیج و تفکر بسیجی به جهان اسلام از سایر دستاوردهاست.

خطیب جمعه درگز اضافه کرد: عروج معنوی و بروز فضائل اخلاقی، برملا شدن ذات و واقعیت بزک شده تمدن غرب، آشکار شدن توانایی ها و ظرفیت های ملت ایران برای دنیا از جمله دیگر کارهایی است که در دفاع مقدس انجام شد، اقدامتی که هنوز هم برای بسیاری از متخصصین نظامی دنیا قابل حل و درک نیست.

حجت الاسلام ایروانی خاطرنشان کرد: امروز اگر کسی بخواهد به رشد تعالی برسد راهش این است که این در راستای دفاع مقدس حرکت کند؛ ما هم وظیفه داریم ادبیات دفاع مقدس را به عنوان سرچشمه جوشان مقابله با تحریف گران نشر داده و در قالب های مختلف این شاهکار گرانبها را از نسلی به نسل دیگر منتقل کنیم.

انتهای پیام/