به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمدکاظم طباطبایی، امام جمعه کاشمر، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: حماسه دفاع مقدس نتنها باید زنده و پویا بماند بلکه باید به پیام ها و آثار و نتایج دفاع مقدس توجه ویژه ای شود.

وی با بیان اینکه خاطرات دفاع مقدس را باید مرور کنیم و ایمان و صلابت رزمندگان را به نسل های دیگر منتقل کنیم، خاطرنشان کرد: ملت باید باور کنند که ما قوی هستیم و به ملت را باید به این باور برسانیم.

امام جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه دفاع مقدس ثابت کرد که برای شکست این ملت گزینه نظامی جواب نمی دهد و تجربه دفاع مقدس است که دشمن را ترسانده است، تصریح کرد: اکثر فرماندهان دفاع مقدس و بلکه همه آنها، چه افرادی که شهید شدند و چه افرادی که حضور دارند مردان بزرگ و تاریخ سازی هستند که از مدرسه عشق و میعادگاه الله فارغ التحصیل شدند.

وی با اشاره به اینکه جوانان کم سن و سال بسیجی در دفاع مقدس ره صد ساله را در یک شب طی کردند، اذعان کرد: دفاع مقدس کلاسی بود که از بچه های ما، انسان های بزرگ و تاریخ سازی به وجود آورد. و شهیدان سلیمانی، صیاد شیرازی، کاوه، هاشمی، میرحسینی، آوینی، حججی، همدانی و... یکی از انسان های بزرگ و حماسه ساز تاریخ بودند.

طباطبایی با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی از شاخص های رزمندگان دفاع مقدس بود، عنوان کرد: مقاومت در برابر دشمنان رمز پیروزی در مقابله با دشمنان است و هر شکستی که حاصل شده از راه مذاکره و سازش با دشمنان بوده است.

وی با تاکید بر اینکه داشتن فرمانده و رهبر الهی به مانند امام خمینی (ره) باعث تقویت روحیه و شجاعت رزمندگان شد، تشریح کرد: برخی از مسئولان حرف از عدم مقاومت و لزوم مذاکره می زنند و خیانت برخی مسئولان در داخل کشور آثار مخرب تری نسبت به تحریم ها دارد.

امام جمعه کاشمر با بیان اینکه تنها راه پیروزی در برابر دشمن، مقاومت و تلاش برای پیشرفت کشور است، تاکید کرد: در دفاع مقدس ملت بزرگ ایران پشتوانه بزرگی برای ارتش، سپاه و بسیجیان و رزمندگان بود و امروز نیز این ملت بزرگ هنوز در صحنه حضور دارند.

انتهای پیام/