به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهارداشت: ائمه جمعه قشری هستند که نقش آنها در دفاع مقدس مورد غفلت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بعد از گذشت 4 دهه از آغاز دفاع مقدس کمتر فردی است که به نقش طلاب، روحانیون و ائمه جمعه در دفاع مقدس اذعان نداشته باشد و این از افتخارات روحانیت است که نقش جلوداری در دفاع مقدس و انقلاب ایفا کرده است.

امام جمعه خلیل آباد خاطرنشان کرد: تعداد شهدای روحانیت به بیش از 5 هزار شهید رسیده است و این نشان از این دارد که روحانیت بیش از 10 برابر دیگر اقشار جامعه در جنگ شرکت داشته و شهید داده و این نشان دهنده نقش روحانیت و ائمه جمعه است.

وی با بیان اینکه وقتی از نقش روحانیت در جنگ صحبت می شود نباید ذهن ما تنها به سمت رزمندگان و بسیجیان این قشر برود، تصریح کرد: علاوه بر روحانیونی که ایثارگر بودند و شهید شدند قشر عظیمی از روحانیت رزمنده پرور و شهیدپرور بودند و در عرصه های تربیتی، معنوی، آموزشی، اخلاقی، امدادرسانی، فرماندهی و هدایتگری نقش فعال و تاثیرگذاری داشتند.

ناهیدی با تاکید بر اینکه در هر منطقه و دیاری که پرچم اقامه نماز جمعه برپا شد، ائمه جمعه در ارتباط با جنگ، نقش پرچم داری و پیشتازی داشتند، اذعان کرد:  نماز های جمعه در دوران دفاع مقدس پاتوق رزمندگان، محل اعزام نیرو و جمع آوری و ارسال بخش عمده ای از کمک های مردمی بودند و تعدادی از ائمه جمعه مسئولیت حوزه های علمیه را داشتند و طلبه ها را برای اعزام به جبهه ها آماده می کردند.

انتهای پیام/