مجید حسین زاده رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) رشتخوار در گفت‌وگو با صبح توس؛ ضمن تبریک و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفتبا استفاده از کمک‌های دولتی، بیش از 3500 سبد غذایی، به ارزش بیش از 8 میلیارد تومان بین جامعه هدف کمیته امداد امام خمینی(ره) در رشتخوار توزیع شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این سبدها، شامل 3 قلم کالای ضروری بوده است، گفت: کالاهای توزیع‌شده در این طرح شامل گوشت مرغ، برنج و روغن بوده که ارزش هر سری از این سبدها بیش از 250 هزار تومان برآورد شده است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(رهرشتخوار اعتبار این سبدها را بیش از 8 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: توزیع سبدهای معیشتی در 2 مرحله در دو بخش مرکزی و بخش جنگل رشتخوار توزیع و بیش از 3500 خانوار تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان از بسته‌های معیشتی در این طرح بهره‌مندمی شوند.
حسین زاده با تأکید بر اینکه مهم‌ترین هدف مجموعه کمیته امداد رفع محرومیت‌زدایی است، افزود:  شیوع ویروس منحوس کرونا بسیاری از هم‌وطنانمان را دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی کرد که در همین راستا برای مقابله با این وضعیت طرح‌های کمک مؤمنانه از ابتدای شروع بیماری به‌طور مستمر در این شهرستان آغاز و همچنان نیز ادامه دارد.

رشتخوار دارای جمعیتی بالغ‌بر 63 هزار نفر در 220 کیلومتری مشهد مقدس واقع‌شده است که شغل اغلب مردم در این شهرستان، کشاورزی و دام‌پروری است.
انتهای پیام/