به گزارش صبح توس؛ فرمانده سپاه تربت حیدریه صبح امروز با حضور در اورژانس ذوالفقاری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هفته دفاع مقدس، از مدافعان سلامت بعنوان ادامه دهنده راه مدافعان انقلاب و مدافعان حرم یاد کرد و افزود: روزی برای دفاع از مرز و کیان و آب و خاک کشور رزمندگان اسلام با رشادت ها و پایمردی های خود در مقابل دشمن ایستادند و اجازه ندادند یک وجب از خاک این کشور بدست دشمن بعثی بیفتد، امروز هم مدافعان سلامت در برابر توپخانه رسانه ای دشمن از جان و دل مایه گذاشتند و در حوزه سلامت حماسه افرینی می کنند.

سرهنگ احمد ناصری موحد با بیان اینکه برنامه امروز در راستای تجدید میثاق مدافعان ولایت با مدافعان سلامت انجام گرفته، اظهار داشت: امروز مدافعان سلامت در خط مبارزه با ویروس منحوس کرونا سربلند هستند و از انان تقدیر می کنیم.

وی افزود: روزی نظام مقدس جمهوری اسلامی از ظرفیت و پتانسیل بسیج برای امنیت در داخل شهرها استفاده کرد و هم اکنون نیز این رویه ادامه دارد، روزی در جبهه های دفاع مقدس و دفاع از حرم آل الله، روزی در زدودن غبار فتنه از چهره کشور و امروز نیز در کنار مدافعان سلامت و کادر درمانی مجاهدانه وارد میدان شده است.

ناصری موحد بیان کرد: از همان ابتدای اعلام شیوع ویروس منحوس کرونا در تربت حیدریه، تمام توان جهادی و امکانات بسیج و گروه توپخانه ۶۱ محرم و ارتش در خدمت مردم قرار گرفت، ظرفیت‌هایی برای رفع آلودگی‌ها از سطح شهرها و روستاها و ضدعفونی مکان‌ها و معابر که به کمک مدافعان سلامت و کادر درمانی داننشگاه علوم پزشکی متطقه تربت حیدریه آمدند‌.

فرمانده سپاه تربت حیدریه گفت: بر همین اساس و در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ماموریت گشت های امنیتی محله محور بسیج به گشت های سلامت محله تغییر یافت تا در کنار مدافعان سلامت و همکاری مردم زنجیره انتقال این ویروس منحوس قطع شود.

وی با بیان اینکه بسیجیان روزی در لباس امنیت و امروز نیز در جهاد سلامت به خدمت رسانی خود ادامه می دهند، افزود: در این ماموریت که تحت مدیریت واحد قرارگاه مردمی پدافند زیستی حاج قاسم سلیمانی انجام می شود، ۵۵ تیم پایگاه محور به همراه سایر گروههای جهادی، هیئتی، طلاب و روحانیون با ۲۰ خودرو و ۸۰ دستگاه سم پاش در سطح شهر هر شب با تحویل مایع ضد عفونی کننده از دستگاههای ذیربط بصورت محله محور نسبت به گند زدایی و ضدعفونی محله ها و معابر شهر اقدام کردند و در صورت اعلام نیاز مجدد این رویه را با قوت ادامه خواهیم داد.

در شهرستان تربت حیدریه گروه توپخانه، پدافند هوایی و موشکی ۶۱ محرم سپاه، تیپ ۱۷۷ شهید نصر اصفهانی ارتش، ناحیه مقاومت بسیج و منطقه انتظامی مستقر هستند.

انتهای پیام/