حمیدرضا نامور، فرمانده سپاه رشتخوار در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا، بالاخص شهدای دفاع مقدس، گفت: هفته دفاع مقدس امسال در قالب چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس با رویکرد آمادگی هر چه بیشتر جهت برگزاری کنگره 18 هزار شهید استان اجرا و دنبال خواهد شد.
فرمانده سپاه رشتخوار با اشاره به شرایط پیش‌آمده امسال در بحث بیماری کرونا، گفت: تمامی برنامه‌های جمعی در این هفته طوری برنامه‌ریزی‌شده، که در فضای باز با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی دنبال و اجرا شود.
نامور با اشاره به اینکه امروز قدرت جمهوری اسلامی ایران برگرفته از جان‌فشانی‌ها و ازخودگذشتگی‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است، گفت: امروز دشمن در هیچ کجای کره خاکی به برکت خون شهدای گران‌قدر انقلاب اسلامی توان مقابله باقدرت کشور ما را که برگرفته از دلاوری‌های رزمندگان اسلام در آن دوران بوده و اکنون نیز هست، را ندارد.
 

وی در تشریح اینکه حرکت دشمن در به راه انداختن جنگ 8 ساله دفاع مقدس علیه انقلاب اسلامی ایران به دلیل شکست سنگین آن‌ها درصحنه‌های مختلف بوده است، گفت: دشمن انقلاب اسلامی ایران با تمام وجود از پیروزی انقلاب اسلامی خشمگین شده بود، که در پی این خشم با سرکردگی صدام به دنبال جبران این خشم بود، اما خداوند متعال و تلاش رزمندگان سر تا با عاشق به مهین و اسلام اجازه نداد تا حتی ذره‌ای از خاک این کشور به دست بیگانگان بیفتد.

نامور با تأکید بر اینکه امروز زندگی ما باید امروز الگو گرفته از زندگی سرور و سالار شهیدان و رزمندگان عزیز در دوران دفاع مقدس باشد، در رابطه با برنامه‌های هفته دفاع مقدس در این شهرستان، اظهار داشت: در هفته دفاع مقدس امسال بیش از 60 عنوان برنامه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، بصیرتی، ورزشی و عمرانی در سطح شهرستان رشتخواربرنامه ریزی شده که انشاء الله امیدواریم بتوانیم در شرایط حساس و تاریخ‌ساز کنونی، با اطاعت از ولایت‌فقیه و تبعیت از منویات مقام معظم رهبری با تلاش جهادی در تمام عرصه‌ها سرنوشت‌ساز و موردنیاز کشور گام‌های بلند و ارزشمندی برداریم.

وی به مهم‌ترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس در این شهرستان اشاره کرد و گفت: برنامه دیدار با امام‌جمعه، غبارروبی مزار شهدا، یادواره شهدای بخش مرکزی، یادواره شهدای بخش جنگل،زنگ ایثار مقاومت در مدارس، افتتاح چندین طرح بسیج سازندگی، نمایشگاه عکس دفاع مقدس، توزیع لوازم‌التحریر بین دانش آموزان نیازمند، دیدار با خانواده شهدا، مسابقات ورزشی، توزیع بسته‌های معیشتی، نشست‌های بصیرتی، اردوهای جهادی و ..... از اهم برنامه‌های هفته دفاع مقدس در رشتخوار است.

انتهای پیام/