سرهنگ دوم پاسدار علی زرقانی، فرمانده سپاه ناحیه قوچان  صبح امروز در گفتگو با خبرنگارصبح توس، در رابطه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و حماسه‌آفرینی‌های ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد هشت سال جنگ تحمیلی در قوچان در راستای یادواره 737 شهید سرافراز این شهرستان برنامه‌ریزی‌شده که ادارات، نهادها و پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج در آن مشارکت دارند .

وی تبیین معارف ، آرمان‌ها و ترویج ارزش‌های فرهنگ ایثار و شهادت و دستاوردهای دفاع مقدس را از مهم‌ترین اهداف برنامه‌های این هفته در قوچان دانست و خاطرنشان کرد: ملت ایران به برکت مجاهدت‌ها و رشادت‌ها توانست در هشت سال دفاع مقدس بر نظام سلطه پیروز شود.

فرمانده سپاه ناحیه قوچان با اشاره به اینکه شعار محوری این هفته "ما قوی هستیم"  نام‌گذاری شده است ، گفت: این شعار برگرفته از سخنان و فرمایشات مقام معظم رهبری بوده تا نشان دهیم با همین شعار می‌توانیم در مقابل دشمنی‌ها و خباثت‌ها به پیروزی دست‌یابیم.

زرقانی از لزوم توجه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچون دهه اول محرم در برنامه‌های 40 سالگی دفاع مقدس خبر داد و بیان کرد: هم‌زمان با این ایام 49 برنامه محوری و شاخص در زمینه‌های های عقیدتی ، سیاسی، فرهنگی، ورزشی و ... در شهرستان قوچان برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه برخی برنامه‌ها در این ایام به‌صورت مجازی برگزار می‌شود و اجتماعاتی نظیر یادواره‌های شهدا در فضای باز اجرا خواهد شد، افزود: افتتاح یادمان‌های شهدا در بانک مسکن و اداره عشایری ، نام‌گذاری کلاس‌های درس و اتاق‌های ادارات به نام شهدا و کلنگ زنی معراج شهدا در راستای یادواره 737 شهید این شهرستان برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه قوچان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده مبنی بر برگزاری یادواره شهدا در روستاهای شهر کهنه ، رضاآباد و هی هی تحت عنوان آبروی محله بیان کرد: برای اولین بار در قوچان دفتر مردمی سرگذشت پژوهی شهدا و یادگاران هشت سال دفاع مقدس تحت عنوان تاریخ شفاهی رزمندگان در هفته دفاع مقدس سال جاری افتتاح خواهد شد.

زرقانی ادامه داد: عطرافشانی مزار شهدا ، کاروان نمادین دوچرخه‌سواران، شبی با خاطرات شهدا، سرکشی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، مسابقه کتاب‌خوانی و ... از دیگر برنامه‌های آن هفته به شمار می‌آید.

وی از افتتاح مجموعه فرهنگی ورزشی شهید بابا محمد رستمی هم‌زمان در این هفته در قوچان خبر داد و تصریح کرد: در راستای محرومیت‌زدایی سه باب منزل مسکونی ساخته‌شده توسط جهادگران بسیجی در روستاهای رهورد، فرخان و کتلر بهره‌برداری و بازسازی و مرمت قنات روستای شورک توپکانلو به پایان می‌رسد.

فرمانده سپاه ناحیه قوچان تأکید کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و آغاز سال تحصیلی جدید با همکاری آموزش‌وپرورش از بستر شبکه شاد به‌منظور ترویج فرهنگ‌های ایثار و شهادت و ارزش‌های دفاع مقدس و شهدا برای بهره‌گیری دانش آموزان، اولیا و معلمان استفاده می‌شود.

انتهای پیام/