حمیدرضا موسوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشتخوار، در گفت و گو با صبح توس، گفت: با برنامه‌ریزی و هماهنگی انجام‌شده با مجموعه شهرداری، طرح اجرایی تفکیک زباله خشک شهری از درب منازل در سطح شهر رشتخوار توسط پیمانکار از اواسط مهرماه امسال پس از وقفه چند ساله آغاز خواهد شد.

موسوی در رابطه با مزایای اجرای این طرح با تأکید براینکه، اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ امروز یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است، گفت: فراهم کردن شرایط بهداشتی در سطح شهر، کاهش میزان آلودگی‌های ناشی از تولید زباله و همچنین حفظ محیط‌زیست و صرفه‌جویی در هزینه‌های جمع‌آوری پسماند و کمک به چرخه اقتصادی در این طرح برای بازیافت پسماندهای قابل بازیافت از عمده اهداف اجرایی طرح تفکیک زباله از مبدأ در رشتخوار است.

وی در ادامه افزود: در جهت اجرای این طرح مقرر شد پیمانکار آن همکاری لازم با شهروندان و مدارس سطح شهر و ادارات رشتخوار را داشته و در جهت اجرای طرح کار جمع‌آوری و تفکیک زباله خشک با قرار دادن سطل‌های مخصوص در مدارس و سطح شهر دنبال شود.

مسئول خدمات شهری شهرداری رشتخوار، افزود: روزانه بیش از 8 تن زباله در رشتخوار جمع‌آوری می‌شود.

موسوی از برگزاری جلسه نهایی اجرای طرح با حضور شهردار، کارشناسان آموزش‌وپرورش و ... در چند روز آینده خبر داد و یادآور شد: با برنامه‌ریزی و هماهنگی صورت گرفته بنابراین خواهد بود که حداقل در هفته 2 یا 3 مرتبه در روز‌های مشخص کار جمع‌آوری و تفکیک انجام و همچنین کانکس جداگانه در سطح شهر جانمایی و به این کار اختصاص پیدا کند

رئیس شورای شهر رشتخوار در پایان افزود: در جهت اجرای این طرح پس از جمع‌آوری زباله‌ها برنامه‌ریزی به این صورت خواهد که پیمانکار به ازای زباله‌های تفکیک‌شده بن کتاب، پلاستیک زباله یا سایر ملزومات موردنیاز در این طرح را در اختیار شهروندان قرار دهد.

انتهای پیام/