به گزارش صبح توس؛  مدتی است ورود ویروس منحوس کرونا زندگی مردم را مختل کرده و متاسفانه در برخی موارد جان عزیزانی را هم میگیرد.

البته ماه عسل این بیماری را می‌توان به رونق آرامستان بهشت رضوان سبزوار(خیرآباد) دانست که طبق نظرستاد کرونا شهرستان سبزوار افرادی که در اثر ابتلا به این بیماری در گذشته اند اجبارا باید در این آرامستان دفن شوند، هرچند برخی هم به طور اتفاقی از قلم میافتند و اشتباهی در آرامستان داخل شهر دفن می شوند.

یکی از مهم ترین مشکلاتی که در صورت عدم پیشگیری و حل آن دیری نباشد که به معضل جدی تبدیل شود مسیر دو طرفه و کم عرضی است که این آرامستان درآن قرار گرفته است؛ جاده ترانزیتی که روزانه شاهد تردد کامیونها و کشندههایی است که قریب به یک ماه گذشته در سانحه ای در مسیر سبزوار _اسفراین 14 نفر از همشهریان را به کام مرگ کشاندو چندین نفر را نیز مجروح کرد.

باتوجه به دفن حدود ۸۰ فوت شده در این آرامستان به واسطه تردد خانواده های متوفیان  ترافیک در محور قوچان تا آرامستان افزایش چشمگیری پیدا کرده است در حالی که با وجود جاده نامناسب و کم عرض این محور ، عدم وجود علائم رانندگی و ورودی نامناسب این محور احتمال بروز خطر برای شهروندان را به طور قابل توجهی افزایش داده است.

نکته دیگر مسیردسترسی از جاده تا محل آرامستان است که خاکی و نامناسب بوده و در حال حاضر زیبنده شهر سبزوار نیست.

ازجمله مواردی که به‌عنوان قانون مصوب شده است عدم اجازه به خانواده‌های متوفیان برای ایجاد فضای در محل قبور است و بر اساس قانون آرامستان بایستی این کار به‌صورت متمرکز انجام شود هرچند که این اتفاق برای قطعه مذکور هنوز نیفتاده است.

قاسم دارینی، مسئول سازمان آرامستان های سبزوار در گفت‌وگو با صبح توس با اشاره به موضوعات مطرح‌شده بیان داشت: آرامستان در محور مواصلاتی سبزوار به قوچان قرار دارد و تعریض ،ایجاد ایمنی در جاده‌ها در حوزه اداره حمل‌ونقل جاده‌ای است.

وی همچنین در خصوص انجام آسفالت مسیر دسترسی از ابتدای جاده تا محل آرامستان اظهار داشت: مقدمات کار انجام‌شده و تا دومان آینده این مسیر آماده‌سازی و آسفالت خواهد شد.

دارینی در خصوص هزینه دفن اموات در آرامستان های سبزوار عنوان کرد: هزینه دفن در آرامستان قدیم در حدود 3میلیون و 900 هزار تومان و این مبلغ برای آرامستان بهشت رضوان در حدود 900 هزار تومان است.

انتهای پیام/