به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز، در خطبه های نمازجمعه 28 شهریور ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، ماه صفر را در ادامه محرم، ماه مصیبت و عزای اهل بیت دانست و اظهار داشت: ماه صفر مشهو به شوم و نحس بودن است لذا سفارش زیادی به پرهیز از انجام سفر و کارهای مهم و همچنین دادن صدقه برای دفع نحوست این ماه شده است؛ گشاده رویی با خانواده، امر به معروف و نهی از منکر و برداشتن خار و خاشاک از راه مردم و ... از مصادیق دیگر صدقه هستند.

وی در ادامه با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) عنوان کرد: 4 خصلت است که اگر انسان به انجام آنها مداومت ورزد، دائم خیر و رحمت و برکت خدا همراه او خواهد بود؛ ایمان قلبی به خدا، شکرگزاری بابت نعمات بسیار زیاد خداوند، استغفار از گناهان و دعا و راز و نیاز با خدا از جمله این صفات و خصلت ها هستند.

امام جمعه درگز گفت: دفاع مقدس اگرچه هزینه های زیادی از جمله فداشدن بهترین فرزندان کشور را داشت اما فرصتی بود که امام راحل به عنوان یکی از برکات الهی از آن یاد کردند؛ صدور انقلاب به جهان، اثبات مظلومیت ایران و ستم متجاوزان، شکستن ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب، شناختن دوستان و دشمنان، خودباوری، وطن دوستی و ... از جمله برکاتی بود که در دفاع مقدس نصیب این کشور شد.

حجت الاسلام ایروانی تصریح کرد: ترامپ از سریال آشکارسازی روابط با برخی کشورهای منطقه در حال دنبال کردن اهداف تبلیغات انتخاباتی است؛ اما دولت های به اصطاح غیرت عربی بدانند با خیانت به ملت فلسطین، فقط نابودی خود را سریع تر کرده و این کار آنها نتیجه ای جز خسارت و زیان ندارد.

وی با انتقاد از وضعیت لجام گسیخته گرانی ها در کشور تاکید کرد: با این وضعیت بی تدبیری دولت، انسان احساس می کند اصلا دولتی وجود ندارد و کشور رهاست؛ گویا مسئولین با این کارها مردم را سر کار گذاشته اند؛ چرا وزرا و دولت و مجلس فکری به حال این ملت نمی کنند؟ این بی تدبیری ها درد آور است.

امام جمعه درگز خاطرنشان کرد: متاسفانه با این وضعیت، تولید کننده و کشاورز ما فلج شده و به حال خود رها شده اند و فقط دلالی می صرفد؛ نباید وضع کشور آنقدر خراب شود که معاون اول رئیس جمهور برای موضوع تخم مرغ جلسه بگذارد؛ امیدواریم خدای متعال در مدت زمان باقی مانده اراده و همتی به مسئولین بدهد و الا آتش خشم و نفرین این مردم در قیامت به بدترین شکل دامن مسئولین بی تدبیر را خواهد گرفت.

انتهای پیام/