به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به اینکه در آستانه هفته دفاع مقدس هستیم، اظهار کرد: به برکت قیام خونین امام حسین علیه‌السلام و توسل به ایشان در دفاع مقدس پیروز شدیم.

امام جمعه سرخس افزود: جوانان این مرز و بوم با سربند یا زهرا، یا اباالفضل و یا حسین علیه‌السلام به جبهه‌ رفتند و پرچم حسینی را برافراشتند و دلاورمردی‌های آن‌ها جهان را مبهوت کرد.

وی تصریح کرد: هشت سال دفاع مقدس، دفاع علیه متجاوز و اثبات اسلام ناب و سراسر برکات بود.

حجت‌الاسلام بختیاری ادامه داد: در دفاع مقدس انقلابمان را به جهانیان صادر کردیم و چهره تزویر جهانخواران را کنار زدیم و دوستان و دشمنانمان را شناختیم.

خطیب نماز جمعه سرخس بیان کرد: ریشه پربار انقلاب اسلامی در دفاع مقدس محکم‌تر شد و ثابت کردیم که باید روی پای خودمان بایستیم.

امام جمعه سرخس اضافه کرد: در دفاع مقدس با مدد الهی در برابر تمام ابرقدرت‌ها ایستادیم و آن‌ها را شکست دادیم.

وی عنوان کرد: در دفاع مقدس ثابت کردیم که ملت امام حسین شکست ناپذیر است و روحیه انقلابی و جهادی ما در دفاع مقدس ارتقا پیدا کرد.

حجت‌الاسلام بختیاری اضافه کرد: با شعار هیهات من الذله امام حسین علیه‌السلام نگذاشتیم یک وجب از خاک مقدس جمهوری اسلامی در جنگ تحمیلی به دست دشمنان بیفتد.

خطیب نماز جمعه سرخس تصریح کرد: دفاع مقدس نمایشگاهی برای ترویج موج اسلام خواهی شد.

امام جمعه سرخس در ادامه با اشاره به اینکه جنگ امروز جنگ امنیتی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است، گفت: دشمن امروز به دنبال جنگ‌های ترکیبی علیه جمهوری اسلامی است.

وی افزود: در حوزه سلامت نیز دشمن به دنبال این است از نمد برخی از کاستی‌های عرصه سلامت، کلاهی برای خودش ببافد.

حجت‌الاسلام بختیاری عنوان کرد: مشکلات معیشتی هم مسئله‌ای است که دشمن به دنبال این است تا از آن به نفع مقاصد خودش بهره ببرد و بخشی از این مشکلات به دلیل سوء مدیریت است.

خطیب نماز جمعه سرخس با اشاره به آشکارسازی روابط امارات و بحرین با رژیم منحوس صهیونیستی تاکید کرد: این خیمه شب بازی‌ها، دست جبهه مقاومت را در منطقه قوی‌تر می‌کند و به زودی حکام فاسد عربی طعم شکست را خواهند چشید.

امام جمعه سرخس در ادامه با اشاره به حادثه مرگبار اخیر جاده سرخس تاکید کرد: به مسئولان برای چندمین بار توصیه می‌کنم تا نسبت به رفع سریع مشکلات جاده و بیمارستان شهرستان که با سلامت مردم سر و کار دارند، اقدام کنند.

حجت‌الاسلام بختیاری در پایان گفت: جاده سرخس، جاده مرگ است و باید در اولویت بودجه‌های شهرستان باشد.

انتهای پیام/