ابوالفضل فتوحی، فرمانده سپاه خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: 40 سال است که از 31 شهریور 59 و حمله ددمنشانه رژیم بعث عراق و استکبار جهانی می گذرد و همه ساله برنامه هایی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه گرامیداشت شهدایی رفتن تا ما بمانیم و رزمندگانی که تلاش کردند و خدمات شایسته ای انجام دادند و حماسه آفریدند باید مد نظر باشد، خاطرنشان کرد: 40 سال است که در حال دفاع هستیم و این مربوط به یک روز و دو روز و چندماه نیست و مختص 31 شهریور نیست.

فرمانده سپاه خلیل آباد با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح، مردم و مسئولان در نظام اسلامی از همان ابتدای کار ثابت کردند که برای دفاع از نظام، انقلاب، استقلال، ناموس و آبروی خود آمادگی صد در صد دارند، تصریح کرد: جنگ تحمیلی نیز این موضوع را بیش از پیش نمایان کرد.

وی با اشاره به اینکه چون 31 شهریور آغاز حمله رسمی رژیم بعث عراق به سرکردگی صدام علیه نظام جمهوری اسلامی است در کل کشور به این مناسبت برنامه هایی اجرا می شود، اذعان کرد: نیروهای مسلح متولیان برگزاری برنامه های هفته دفاع مقدس هستند و در شهرستان خلیل آباد هم برنامه هایی به همین مناسبت پیش بینی شده است.

فتوحی با بیان اینکه برنامه های هفته دفاع مقدس با توجه به شیوع بیماری کرونا تحت شعاع قرار گرفته و بسیاری از برنامه ها نظیر یادواره های بزرگ، رژه ها و... برگزار نمی شود، عنوان کرد: نهایت تلاش خود را خواهیم داشت تا در شأن شهرستان خلیل آباد برای هفته دفاع مقدس برنامه ریزی شود.

وی از برگزاری حدود 100 عنوان برنامه طی هفته دفاع مقدس در شهرستان خلیل آباد خبرداد و گفت: این تعداد عنوان برنامه در شهرستان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی با جمعیت محدود برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه خلیل آباد با تاکید بر اینکه فضا سازی محیطی متناسب به دفاع مقدس یکی از مهمترین اقداماتی است که انجام می شود و این مطمئناً دیگر به پروتکل های بهداشتی ندارد، تشریح کرد: نواختن زنگ مقاومت، نمایش اقتدار بسیج، اعزام 8 نفر از پیشکسوتان جهاد و شهادت به مشهد مقدس برای دیدار تصویری با مقام معظم رهبری، چهل دیدار با چهل خانواده شهید، خاطره گویی چهل رزمنده دفاع مقدس، همایش سه ساله های حسینی به صورت مجازی، مسابقات فرهنگی و ورزشی، اردوهای جهادی یکروزه، گشت های محله محور بسیج، نمایشگاه پوستر، غبار روبی مزار شهدا، توزیع 40 بسته حمایتی و... از جمله برنامه های شهرستان خلیل آباد در هفته دفاع مقدس خواهد بود.

انتهای پیام/