به گزارش صبح توس؛ سردار حسینعلی یوسفعلی‌زاده، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی صبح امروز در نشست خبری گرامیداشت چهلمین سال دفاع مقدس که در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس امروز به عنوان فراز مهم دینی، انقلابی و ارزشمند به خاطر ایستداگی امت انقلابی و پایمردی امام(ره) و رهبری در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی و نظام جمهوری ایران ثبت شده است.

وی افزود: امت اسلامی و مستضعفان عالم در سراسر جهان به این رویداد بزرگ و دستاوردهای ناشی از دفاع مقدس افتخار می‌کنند و در این سال‌ها علی‌رغم میل بدخواهان و مستکبران عالم که خواستند نطام جمهوری اسلامی ایران بر پا نباشد با قدرت و اقتدار در قله چهلمین سالگرد دفاع مقدس ایستاده‌ایم.

دبیر ستاد چهلمین سالگرد دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: بیش از یک میلیون پیشکسوت ایثارگر در کشور داریم که در خراسان رضوی این تعداد بیش از ۱۰۰هزار نفر است که البته خانواده‌ شهدا و ایثارگر بزرگ‌تر از اعداد و ارقام گفته شده است چرا که مقام معظم رهبری اکثریت جامعه را بسیجی، انقلابی و خدمت آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران می‌دانند.

وی افزود: حضور اکثریت مردم در بزنگاه‌های حساس باعث شد بر تهدیدات و تهاجم دشمنان مقابله کنیم، زیرا حماسه سازان عرصه دفاع مقدس بر عهدی که بستند هستند.

سردار یوسفعلی‌زاده ویژه برنامه خراسان رضوی در ایام الله دفاع مقدس این است که در ۳۱ شهریورماه سال جاری مقام معظم رهبری به صورت ویدیوکنفرانس با جامعه بزرگ و پیشکسوت ایثارگران سخن می‌گویند.

وی با اشاره به اینکه در هفته دفاع مقدس ۵۰۰ برنامه ‌می‌توانیم‌ اجرا کنیم، ادامه داد: یک میلیون و ۷۰۰هزار بسیجی در خراسان رضوی داریم که در تمامی خطوط پیشتازند و در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی جلودار حرکت انقلاب اسلامی و امت حزب‌الله هستند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی تصریح کرد: در این ایام از خودی‌ها انتظار داریم که در شبکه‌های اجتماعی روایت صادقانه‌ای از دفاع مقدس داشته باشند و از تحریف‌های دشمنان جلوگیری کنند.

وی افزود: تا امروز مبلغ ۲۴ میلیارد و از ۴۰میلیارد اعتبار اولیه هزینه شده است، در واقع ۴۰ درصد این مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس ساخته شده و برای ۶۰ درصد مابقی در انتظار تأمین اعتبارات هستیم.

سردار یوسفعلی‌زاده با بیان اینکه ۱۸هزار شهید و بیش از ۷۰ یگان اعم از ارتش و سپاه در خراسان رضوی داریم، تصریح کرد: خراسان رضوی نقش ویژه‌ای در دفاع مقدس داشته است.

وی ضمن تأکید بر گسترش نمایشگاه دفاع مقدس در منازل به دلیل شیوع کرونا با کمک فضای مجازی و رسانه ها افزود: در برابر جنگ نرم و هجمه های رسانه ای دشمن همانند فضای حقیقی دست بسته نیستیم و ظرفیت های خوبی برای مقابله و فرهنگسازی در اختیار داریم و قطعا اطلاع‌رسانی رسانه ها ایجاد انگیزه و خودباوری خواهد کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی خاطرنشان کرد: باتوجه به سهم بالای استان در دفاع مقدس ایجاب می کند که به موضوع برپایی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس بپردازیم و در شأن استان نیست که موزه دفاع مقدس اینقدر زمان بر شود و بایستی امروز در پی محتوا و چگونگی تبلیغ این عرصه باشیم.

وی افزود: ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خراسان رضوی نیاز به استمرار و پشتیبانی دارد و باید این کار اولویت بندی شود و نباید رها شود و البته برآورد ما برای اعتبار بعدی 93 میلیارد است که مراحل هماهنگی و اجرایی در حال پیشرفت است و باید اعتبار تخصیص داده شود که کارگاه اجرایی تبدیل به پروژه بی پشتوانه متوقف نشود.

سردار یوسفعلی‌زاده اظهار کرد: در هفته دفاع مقدس در 1500 مزار شهدا مراسم عطرافشانی و غبارروبی انجام می‌شود و علاوه بر تدارک کاروان های فرهنگی، بیش از 1600 برنامه در هفته دفاع مقدس خراسان رضوی توسط دستگاه های مختلف و نیروهای مسلح اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/