به گزارش صبح توس، با توجه شیوع ویروس کرونا کشور و در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری  مبنی بر کمک مؤمنانه و اجرای مرحله دوم از رزمایش مواسات و همدلی جمعی از هیئت‌های مذهبی قوچان پای‌کار آمده تا بتوانند با کمک‌های خود سهم کوچکی در حل مشکلات معیشتی خانواده‌های نیازمند ایفا کنند.

5 هیئت مذهبی و پایگاه بسیج با مشارکت و حضور فعال جوانان ، نیروهای حزب‌اللهی و خیرین توانستند در دهه سوم محرم و هم‌زمان با ایام اسارت خاندان اهل‌بیت علیهم‌السلام  476  بسته معیشتی به ارزش 130 میلیون تومان تهیه کنند .

خادمان این هیئات مذهبی و پایگاه‌های بسیج با شناسایی نیازمندان حاشیه شهر و محلات مختلف قوچان ، توزیعی منظم و با برنامه انجام داده تا کمتر خانواده‌ای از دریافت این بسته‌های معیشتی محروم بمانند .

 

خادمان هیئت ابوالفضلی قوچان و جوانان پایگاه نمونه بسیج شهید موسوی قوچانی در این قافله خدمت‌رسانی و کمک به نیازمندان 72 بسته مواد غذایی را به نیت یاران اباعبدالله الحسین در صحرای کربلا  تهیه کردند که شامل برنج ، مرغ ، ماکارونی ، تن ماهی ، رب ، قند ، سویا و ... به ارزش هر بسته 230 هزار تومان بود و میان نیازمندان حاشیه شهر قوچان توزیع کردند .

همچنین این هیئت مذهبی به‌پاس تجلیل از خدمات مدافعان سلامت و به نیت تبرکی در شب‌های محرم علاوه بر توزیع قریب به 160 پرس غذای گرم میان کادر درمانی بیمارستان موسی بن جعفر (ع) قوچان، 800 پرس غذای گرم تبرکی نیز در حاشیه این شهر پخش کردند .

110 بسته معیشتی دیگر نیز شامل برنج ، رون ، ماکارونی ، قند و ... به ارزش هر بسته 80 هزار تومان توسط پایگاه مقاومت شهید لاجوردی ، هیئت‌امنای مسجد و خیرین محله توزیع شد .

هیئت‌امنای مسجد سجادیه نیز با توزیع 103 کیلوگرم گوشت قرمز به ارزش 9 میلیون و 270 هزار تومان به همراه 3 هزار و 300 پرس غذای گرم در میان نیازمندان در این امر خداپسندانه شرکت کردند .

در این مرحله از کمک‌های مؤمنانه 114 بسته معیشتی شامل  برنج، روغن، گوشت گرم ، حبوبات و ...به ارزش هر بسته 370 هزار تومان و به همت پایگاه مقاومت شهید نواب صفوی ، هیئت‌امنای مسجدالحسین (ع) فرهنگیان 2 و خیرین تهیه و میان خانواده‌های آسیب‌دیده از ویروس منحوس کرونا توزیع شد.

همچنین هیئت‌امنای مسجد موسی بن جعفر (ع) با همراهی پایگاه مقاومت بسیج شهید باهنر 180 بسته غذایی شامل روغن ، رب ، برنج و ماکارونی را میان نیازمندان شهرستان توزیع نمودند.

در این امر خداپسندانه روستائیان نیز پای‌کار آمده و اهالی روستای فرخان علیا و جمعی از خیرین در این ایام 135 بسته معیشتی شامل گوت ، برنج ، چای ، روغن ، رب ، ماکارونی و سویا به ارزش هر بسته 200 هزار تومان را تهیه و در بین نیازمندان روستای فرخان علیا  توزیع کردند .

انتهای پیام/