به گزارش صبح توس؛ مسلم ساقی، فرماندار کاشمر ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی دفاع مقدس این شهرستان که در سالن همایش های فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: هفته ها و مناسبت ها درسته که به صورت نمادین برگزار می شود ولی اگر هدفمند و اثر بخش نباشد تنها یک برنامه شکلی اجرا می شود و در جای خود لازم است ولی کفایت نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه اگر شرایط جامعه را در بخش های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تحلیل و بررسی کنیم و از روش مهندسی معکوس استفاده کنیم به نتایج بهتری خواهیم رسید، خاطرنشان کرد: بهترین تجربه نیز تجربه هشت سال دفاع مقدس بود اگر امروزه مشکلات و آسیب هایی در حوزه ها و ابعاد مختلف داریم با توجه به این مشکلات باید رویکردها تغییر کند تا به هدف جامعه خوب، مناسب و مطلوب برسیم.

فرماندار کاشمر با تاکید بر اینکه اگر فضای هشت سال دفاع مقدس، فضای حاکم باشد قطعاً به اهداف خود می رسیم، تصریح کرد: اتحاد، هم افزایی، انسجام نیروهای مختلف، روحیه همدلی و فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی در هشت سال دفاع مقدس نهادینه شده بود و باعث بروز موفقیت های زیادی شد.

وی با اشاره به اینکه در برنامه های مختلف باید روحیه و ایثار و از خود گذشتگی را تبلیغ و ترویج کنیم تا به سمت نهادینه شدن پیش برویم، اذعان کرد: شرایط جامعه ما شرایط سختی است و در ماه ها و سال های اخیر به دنبال تفرقه و عادی سازی با رژیم غاصب اسرائیل هستند و این در دراز مدت برای منطقه ما خطرناک خواهد بود.

ساقی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس باید برنامه مشخصی در خصوص دشمن شناسی داشته باشیم، عنوان کرد: برنامه های هفته دفاع مقدس با شعار محوری "ما قوی هستیم" اجرا می شود که یک شعار امیدبخش و نشاط آور است.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: پروتکل های بهداشتی با توجه به شرایط کرونایی در برنامه های هفته دفاع مقدس رعایت شود و برنامه ها در این چارچوب باشد.

فرماندار کاشمر با تاکید بر جلوگیری از تحریف تاریخ دفاع مقدس، بیان کرد: پاسخ به شبهات در این ایام می تواند از تحریف تاریخ دفاع مقدس در بین جوانان و نوجوانان جلوگیری کند.

انتهای پیام/