به گزارش صبح توس؛ در این اجتماع که با حضور مردم و جمعی از مسئولین شهرسبزوار برگزار شد شعارهای لبیک یا محمد (ص) و لبیک یا حسین در فضا طنین‌انداز شد و مردم یک‌بار دیگر نشان دادند که اقدامات موهن بی‌پاسخ نخواهد ماند و عشق به پیامبر رحمت در دل مسلمانان بیش از گذشته خواهد بود.

سبزواری‌ها بار دیگر با فریاد مرگ بر اسرائیل مرگ بر آمریکا و مرگ بر فرانسه و همچنین شعارهایی که دوری از ذلت را یادآوری می‌کرد تأکید کردند که هیچ‌گاه نخواهند گذاشت به اسم آزادی بیان به مقدسات اسلام توهین شود.

امام‌جمعه موقت سبزوار در این مراسم بابیان اینکه قران سرچشمه همه کمالات است تصریح کرد: پیامبر اکرم عامل به‌تمامی آیات قرآن بود و ازاین‌رو انسان کامل بود.

حجت‌الاسلام علی اخباری در این مراسم با اشاره به اینکه نمی‌توان به اسم آزادی بیان هر اقدامی را انجام داد تصریح کرد: چگونه است که در کشورهای اروپایی صحبت در مورد برخی از موارد ممنوع بوده و حتی اجازه تحقیق همه به اندیشمندان داده نمی‌شود.

وی به موضوع هولوکاست اشاره کرد و افزود: در این مورد چنان قوانین سخت‌گیرانه‌ای وضع کرده‌اند که افراد حتی جرات فکر کردن به این موضوع را هم ندارند تا اینکه بخواهند حرفی بزنند ،تحقیقی کنند و یا حتی نظری دهند.

اخباری در ادامه بابیان اینکه توهین به پیامبر گرامی اسلام تنها توهین به یک فرد نیست تأکید کرد: این اقدام تمامی اسلام و مسلمانان را زیر سؤال برده و هدفی جز اسلام هراسی و کاهش محبوبیت اسلام در دنیا دنبال نمی‌کند.

در ادامه این تجمع با برخی افراد به گفت‌وگو پرداختیم یکی از همشهریان که صورتی برافروخته از خشم داشت با اشاره به اینکه هیچ توهینی بی‌پاسخ نخواهد ماند ادامه داد: شاید به‌شخصه نتوانیم اقدامی مؤثر انجام دهیم اما از دستگاه دیپلماسی کشور انتظار داریم تا پاسخی محکم به این اهانت داده تا دیگر شاهد این قضایا نباشیم.

یکگی دیگر از تجمع‌کنندگان بابیان اینکه این اقدام نشان از کوردلی این افراد دارد تأکید کرد: دین اسلام به‌تمامی پیامبران و ادیان الهی احترام می‌گذارد و کسانی که این اقدامات را انجام می‌دهند قطعاً شناختی از اسلام و مسیحیت و یا هر دین الهی دیگر ندارند.
انتهای پیام/