به گزارش صبح توس، در پی هتاکی مجله فرانسوی شارلی ابدو به پیامبر بزرگ دین اسلام حضرت محمد(ص)، مردم انقلابی شهر مشهد به همراه جامعه طلاب ظهر امروز مقابل ساختمان وزارت امور خارجه نمایندگی شمال و شرق کشور تجمع کردند و اقدام اسلام‌ستیزان کشور فرانسه را محکوم و از حمایت مایکل مکرون، رئیس‌جمهور کشور فرانسه از بی‌احترامی به مقدسات دین مبین اسلام اظهار بیزاری کردند.

تجمع‌کنندگان به‌وسیله شعارنوشته‌هایی با عناوین «از جنایات فرانسه پناه دادن به حیوان جانی»، «از جنایات فرانسه توهین‌های مکرر به پیامبر اسلام»، «از جنایات فرانسه تربیت نیروهای غربگرای نفوذی»، «ما با ولایت زنده‌ایم» و همچنین با سردادن شعار‌هایی همچون  «مرگ بر سازش»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر فرانسه» و «هیهات من الذله» نفرت و کینه خود را نسبت به هتاکی‌های غربی‌ها منصه ظهور رساندند.

یکی از معترضان می‌گفت: فرانسه بیشترین تعداد مسلمانان را در بین کشور‌های اروپایی دارد به همین منظور سعی دارد به بی‌احترامی به مقدسات مسلمانان جلوی گسترش روزافزون دین اسلام در جهان را بگیرد ولی نمی‌داند که چهره استکبار مدت‌هاست که در دنیا نمایان شده است و دیگر این‌گونه هتاکی‌ها مانع پیشرفت اسلام نمی‌شود.

یکی دیگر از معترضان شعارنوشته‌ای که رویش “I LOVE MOHAMMAD” نوشته شده بود فریاد می‌زد: هرگونه تحریمی را از سوی استکبار جهانی می‌پذیریم ولی از بی‌احترامی به مقدسات دین اسلام به‌سادگی نمی‌گذریم و دشمنان اسلام بدانند نه با تحریم، ظلم، فشار اقتصادی و هتاکی به مقدسات نمی‌توانند ذره از محبوبیت دین مبین اسلام بکاهند و مسلمانان را در مسیر ساخت جهانی اسلامی دل سرد کنند.

در پایان این تجمع نیز شهروندان مشهدی چنددقیقه‌ای باصلابت هرچه‌تمام‌تر خشم خود را نسبت به دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی در قالب شعار‌های گوناگون بروز دادند.

 

انتهای پیام/