به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز والدین و دانش‌آموزان روستای سرچاه در بخش مرکزی و دهستان بینالود نیشابور با حضور در  آموزش‌وپرورش این شهرستان به عدم حضور معلمین در این مدرسه اعتراض کردند.

حسن سرچاهی از والدین دانش آموزان این روستا دراین‌باره گفت: اینترنت روستا به‌شدت ضعیف است و مردم نیز از نظر مالی توانایی تأمین تجهیزات مدرن را ندارند و دانش آموزان نمی توانند در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند به همین دلیل کلاس‌های حضوری برای ما بهتر است.

وی با اشاره به گذشت یک هفتگی از شروع مدارس تصریح کرد: ۲۰ دانش‌آموز پسر دبیرستانی داریم که همگی در رشته انسانی درس می‌خوانند و طی این هفته هیچ کلاسی برای آن‌ها برگزار نشده است.

یکی دیگر از مردم این روستا اظهار داشت: کلاس‌های حضوری طی یک هفته گذشته برگزار نشده است و بچه‌ها صبح که به مدرسه می‌روند سریع برمی‌گردند و این بلاتکلیفی برای دانش آموزان سخت است.

احمد صالحی تبار خاطرنشان کرد: می‌گویند دانش آموزان باید به نیشابور، فیروزه یا همت‌آباد برای ادامه تحصیل بروند که همت‌آباد با فاصله ۴۰ کیلومتری نزدیک‌ترین مسیر است ولی باز هم رفت و آمد برای دانش آموزان ما مشکل است.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی تأکید کرد: اگر معلم به روستا نیاید نمی‌توانیم بچه‌ها را با این گرانی به نیشابور یا جاهای دیگر برای تحصیل بفرستیم.

رسول سرچاهی، یکی از این دانش‌آموزان بیان داشت: حدود ۱۰ معلم سال گذشته برای تدریس می‌آمدند و امسال از اولین روز سال تحصیلی معلم‌ها و مدیر نیامده‌اند.

علی سرچاهی، دیگر دانش‌آموز این مدرسه تصریح کرد: روز اول و دوم فقط یک معلم به مدرسه آمد ولی دو روز گذشته هیچ‌کس نیامده است و فقط یکی از معلم ها که فرزند روستا است در کلاس حاضر و به بچه‌ها درس داد.

ابراهیم امین نژاد، معاون متوسطه آموزش‌وپرورش نیشابور گفت: مشکل این مدرسه جابجای مدیر است که آمدن معلم به این مدرسه درگرو این جابجایی است.

وی افزود: در این روستا پنج مدرسه وجود دارد که فقط یک مدرسه معلم ندارد  و صد درصد کامل نیست، در حال رایزنی برای این مشکل هستیم.

امین نژاد خاطرنشان کرد: مدیر مدرسه برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در شهر شاید صحبتی کرده باشد و شبهه ایجاد کرده است ولی سیاست آموزش و پرورش این است که دانش‌آموزان در همان مدرسه روستا درس بخوانند.

انتهای پیام/