به گزارش صبح توس؛ سازمان بسیج اساتید و نخبگان و حوزه علمیه خراسان با انتشار بیانیه ای اهانت به پیامبر اسلام(ص) توسط نشریه فرانسوی محکوم کردند. متن بیانیه به شرح زیر است.


" وَالَّذِينَ سَعَوْا فِي آيَاتِنَا مُعَاجِزِينَ أُولَٰئِكَ أَصْحَابُ الْجَحِيمِ"

و آنان که در رد و انکار آیات ما سعی و کوشش کردند تا ما را به زانو درآورند آنها اهل آتش دوزخند. (سوره حج آیه ۵۱)

اقدام پلید و خباثت آمیز عده ای از افراد اسلام ستیز در هتک حرمت به قران کریم و تهیه وانتشار مجدد کاریکاتور موهن به پیامبر رحمت به بهانه واهی آزادی بیان سبب جریحه دار شدن احساسات جامعه بزرگ اسلامی در سرتاسر جهان شده است.
عناصر تندرو وافراطی وابسته به جریان های ضد دینی که در پناه وحمایت دولت های مستکبر قرار دارند،به بهانه های مختلف برای ایجاد هراس از اسلام ومسلمانان به توهین وهتاکی به مقدسات مسلمانان روی آورده اند،وصدالبته این توهین ها وهتاکی ها هیچ سود وحاصلی نداشته است ،بلکه عاملی برای رشد اسلام واسلام گرایی در جوامع غربی شده است.
کشور فرانسه در حالی ادعای آزادی بیان دارد که امثال مورخینی چون روژه گاردی را فقط بخاطر افسانه نامیدن هولوکاست به زندان محکوم کرد.واین است معیارهای دوگانه دولت های مدعی آزادی بیان در مقوله ی آزادی.
اسلام دین صلح ودوستی و رحمانیت برای مستضعفین و غلظت علیه مستکبران است .امروز تمامی حق جویان وحق خواهان وحق طلبان در تمامی عالم دریافته اند که راهی جز تمسک به این ریسمان محکم الهی ندارند.
 

امت اسلام در سراسر جهان و ملت مسلمان ایران بویژه اساتید ونخبگان بسیجی حوزه علمیه قطعا در مقابل این روند اسلام هراسی و اسلام ستیزی ساکت نخواهند بود وبا عزمی مضاعف به تقویت این کتاب حیات بخش وتعالیم الهی خواهند پرداخت.
سازمان بسیج اساتید ونخبگان حوزه علمیه خراسان در جوار بارگاه عالم آل محمد که نهضت علمی آن امام زمینه ساز تقویت فرهنگ ناب اسلامی بوده است (که نمونه ای از آن را در مناظره های علمی ایشان با پیروان ادیان دیگر می بینیم)،از رهبران دینی جهان تقاضا دارد با محکوم نمودنه این اقدامات هتاکانه مانع از تکرار اقدامات خشونت آمیز و نابخردانه علیه ادیان الهی در کشورهای مدعی آزادی بیان بشوند.
وزارت امور خارجه و مراکز فعال اسلامی و حوزوی نیز لازم است در این عرصه حضور پررنگی داشته واعتراض ملت مسلمان وغیور ایران را از چنین اقدامات ددمنشانه وهتاکانه به گوش جهانیان برسانند.
در پایان گسترش کلمه حق، مودت و برادری بین ملتها و قطع ونابودی این شجره ملعونه (صهیونیسم بین الملل واستکبار جهانی) را از درگاه خداوند رحمان خواستاریم.

سازمان بسیج اساتید و نخبگان

حوزه علمیه خراسان