به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی روز گذشته در اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با عبدالله امینی فر، مسئول سازمان فضای مجازی سپاه امام رضا(ع) دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت: در حال حاضر فضای مجازی و استفاده از شبکه های اجتماعی جزئی از زندگی شده است.

حجت الاسلام سبزیان ادامه داد: متاسفانه آسیب های زیادی از طرف فضای مجازی بر جامعه تحمیل می شود و باید با برنامه ریزی درست و اصولی آسیب های فضای مجازی بر روی خانواده و نسل جوان را کاهش داد.

وی کارکرد کتابخانه های عمومی در ایام شیوع ویروس کرونا و برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در بستر فضای مجازی را الگوی مناسبی برای جامعه در جهت استفاده مفید و ارزشمند از شبکه های مجازی عنوان کرد.

وی از مطالعه و کتاب و کتابخوانی به عنوان یکی از راهکارهای مهم و تاثیر گذار برای آگاهی بخشی جامعه نسبت به محاسن و معایب شبکه های مجازی یاد کرد.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی نیز در این دیدار بر ضرورت هماهنگی و هم فکری نهادهای فرهنگی و ارائه برنامه های جامع و اثربخش در فضای مجازی تاکید کرد.

عبدالله امینی فرد ادامه داد: تلاش اداره کل کتابخانه های عمومی در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و تولید محصولات فرهنگی در فضای مجازی جای تقدیر دارد.

انتهای پیام/