به گزارش صبح توس، سال گذشته اسم چند مدرسه نیشابور در رسانه‌ها به‌عنوان مدارسی که اسم شهید از روی آن‌ها برداشته شده در رسانه‌ها منتشر شد، اما گذشت نزدیک یک سال هنوز طبق مشاهده میدانی خبرنگار صبح توس از یکی از این مدارس نشان می‌دهد که کماکان اسم شهدا از مدارس نیشابور حذف شده است و همتی برای برگشت اسم این مدارس وجود ندارد.

مدرسه شهید مطهری که تبدیل به مدرسه حاج محمدحسین مهدوی در منطقه پنج راه نیشابور شده است علی‌رغم تأکیدات رسانه‌ها هیچ تغییری نکرده است.

محمدولی ایروانی، معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش‌وپرورش نیشابور در گفت‌وگو با صبح توس ضمن تأیید عدم حذف اسم شهدا گفت: نامه تغییر اسم این مدرسه آمده است و ما باید به سامانه بفرستیم تا تغییر اسم صورت پذیرد.

وی افزود: به مدیر مدرسه گفتیم سر درب سالن را اصلاح کند و به‌زودی این اصلاحات صورت می‌پذیرد.

در حالی که حسین مهرآبادی، رئیس سابق آموزش‌وپرورش نیشابور در گفت‌وگو با رسانه‌ها تأکید کرده بود: حتی مهر مدرسه تغییر نکرده است و این تابلو موقت نصب‌ شده است و شاید با این هدف که خیر پا پس نکشد این اتفاق افتاده است که به‌زودی موضوع اصلاح می‌شود.  

اما بر اساس صحبت‌های معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش‌وپرورش نیشابور مشخص است که این اسم حتی در سیستم آموزش‌وپرورش نیز تغییر کرده بوده است و بر اساس ادعای مسئولین این اداره الآن در حال بازگشت و اصلاح است.

به نظر می‌رسد با توجه به زمان زیاد از گذشت این مطلب اصلاح نام مدارس و بازگشت اسم شهدا در اولویت‌های آموزش‌وپرورش نیشابور نیست.

انتهای پیام/