به گزارش صبح توس، حجت الاسلام محمدباقر حیدری کاشانی، استاد حوزه علمیه شب گذشته در مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد سرلشکر شهید محمود کاوه و شهدای عملیات کربلای۲ که در حرم مطهر برگزار شد، اظهار کرد: خداوند هر کسی را که اراده کند هدایت می‌کند، امر هدایت در عالم به عهده خداوند و ابراز هدایت ولایت و امامت است.

این استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه هر کسی از خط امامت و ولایت دور باشد در گمراهی به سر می‌برد، بیان کرد: رسالت اصلی نور الی النور دست به گریبان شدن با حکومت شیطان و نهادینه شدن حکومت توحیدی محض در تمام عالم است.

وی با بیان اینکه زمانی حکومت توحیدی محض در عالم حاکم شد انسان به هدف خلقتش می‌رسد، افزود: خداوند نور الی النور است، وجود مقدس حضرت زهرا(س) مشکات قرآنی، وجود امام حسن(ع) و امام حسین(ع) و امامان بعدی مصباح قرآنی است.

حیدری کاشانی خاطرنشان کرد: در وجود انسان دو سپاه خدایی و شیطانی وجود دارد که فرد در جنگ با نفس باید حریت را به حدی برساند که سپاه خداوند در قلبش حاکم شود، زیرا هر قلبی کربلا وجود دارد و لحظه به لحظه زندگی ما عاشورا است.

این محقق و پژوهشگر حوزه علمیه با تأکید بر این مطلب که با شکل‌گیری انقلاب اسلامی شاهد شکل‌گیری سپاهی برای حضرت حجت (عج)هستیم، گفت: هر کدام از ما باید مأموریت منحصر به فرد خود را ایفا کنیم.

وی با اشاره به اینکه در عرصه عرفان اجتماعی تمام آحاد جامعه باید جایگاه و وظیفه خود را در سپاه امام زمان(ع) پیدا کنند، تصریح کرد: شهیدانی مانند محمود کاوه نشان دادند که فرد در جوانی می‌تواند علمدار و فرمانده سپاه حق باشد، امیدواریم در گام دوم انقلاب زمینه ساز ظهور حضرت حجت باشیم./فارس

 

انتهای پیام/