به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام جواد نیک بین، نماینده مردم کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در مراسم معارفه سرپرست منابع طبیعی این شهرستان، اظهار داشت: طی دیداری که با وزیر جهاد کشاورزی داشتم عنوان کردم که باید همایشی تحت عنوان از آبخیز تا جالیز برگزار کند و نحوه رساندن آب را از آبخیز به جالیز با یک شیوه مدرن و بدون تجاوز به حریم منابع طبیعی تعریف کند.

 

وی با بیان اینکه منابع طبیعی و ملی در اختیار همه مردم است و باید مدیران این عرصه تمام تلاش خود را برای حفظ این منابع به کار گیرند، خاطرنشان کرد: منابع طبیعی یک ظرفیت اشتغال زایی دارد و نباید این منبع را از اختیار همگان خارج کنیم و در اختیار یک نفر قرار دهیم.

 

نماینده مردم ترشیز با تاکید بر اینکه باید طوری برنامه ریزی شود که این منابع باید در عین حال که  اشتغال برای افراد خاص دارد ولی برای همه عموم منفعت داشته باشد، تصریح کرد: ضمن قانون مداری ولی مدارای  با مردم در بحث منابع طبیعی بسیار حائز اهمیت است.

 

وی با بیان اینکه معارضین زیادی که منابع طبیعی با مردم دارد یکی از مشکلات اصلی کوهسرخ در بحث منابع طبیعی است، اذعان کرد: گردشگری و توریستی بودن یکی از شاخصه های اصلی منطقه کوهسرخ محسوب می شود و منابع طبیعی آن باید با مردم مدارا داشته باشد ولی در عین حال منابع طبیعی آن حفظ شود.

 

نیک بین با اشاره به اینکه باید با انسان هایی که به حریم منابع طبیعی تجاوز می کنند برخورد شود ولی در مقابل نباید منابع ملی و طبیعی که باید در اختیار مردم باشد و از آن نفع ببرند را ممنوع کنیم، عنوان کرد: باید به منابع طبیعی یک نگاه فرهنگی داشته باشیم و بافت توریستی گردشگری این شهرستان نباید از بین برود.

 

انتهای پیام/