به گزارشصبح توس،  معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی روزهای اخیر در سفر خود به مشهد چنین گفت: ظرف یک ماه اخیر تعداد مبتلایان به کرونا در مشهد ۳۰۰ درصد رشد داشته است، لذا از همه هموطنان تقاضا داریم برای حفظ سلامت خود و دیگران به این شهر سفر نکنند.

این در حالی است که مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرده‌اند: هم‌اکنون ۲۰ درصد بیماران کووید - ۱۹ بستری در مراکز درمانی مشهد را مسافران و افراد غیربومی تشکیل می‌دهند.

در شرایط کنونی ظرفیت بیمارستانهای اختصاصی بیماران کرونا شامل بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا(ع) و بیمارستان شریعتی در مشهد رو به تکمیل است و باید بیمارستان‌های جدیدی برای تعداد مبتلایان جدید پیش‌بینی کرد.

حجت الاسلام جواد نیک بین، نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، ضمن ابراز نگرانی در خصوص وضعیت کرونا در مشهد و خراسان رضوی، اظهار کرد: نمایندگان مجلس، وزرا، رئیس جمهور یا هر یک از مسئولان کشور نمی توانند در خصوص ممنوعیت یا عدم ممنوعیت سفر در ایام مختلف اظهار نظر کنند.

وی اشاره به نگرانی وزیر بهداشت مبنی بر حجم بالای سفر به مشهد در ایام تعطیلات پیش رو، گفت: ممنوعیت یا اعمال محدودیت سفر در ایام مختلف تنها به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا بستگی دارد و هیچ نهاد یا فرد دیگری نمی تواند در این خصوص تصمیم گیری کند.

نیک بین تصریح کرد: دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا لازم الاجرا است و تمام ارگان ها و دستگاه های اجرایی و نظارتی باید این تصمیمات را مو به مو اجرایی کنند از طرف دیگر ما نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست داریم تا در خصوص اعمال ممنوعیت سفر به مشهد و خراسان رضوی در تعطیلات پیش رو تصمیمی کارشناسانه بگیرند و از تصمیم خود کوتاه نیایند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی از مردم خواست تا به توصیه های ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص عدم سفر در ایام تعطیلات پیش روی، عمل کنند، افزود: ما همچنان منتظر تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا پیرامون اعمال ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش رو هستیم و این تصمیم باید کارشناسانه باشد.

انتهای پیام/