علی یعقوبیان، فرمانده سپاه کاشمر در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: تسهیل ازدواج جوانان و کمک به آنان همواره یکی از توصیه های مقام معظم رهبری بوده است و در همین زمینه سپاه ناحیه کاشمر با همکاری بسیج سازندگی نیز اقدام به تهیه و توزیع جهیزیه جهت کمک به زوج های جوانان کم بضاعت کرد.

وی با بیان اینکه  زوج های جوانی که در مناطق محروم زندگی می کنند و توان کافی برای تهیه جهیزیه ندارند شناسایی شدند و در اولویت توزیع جهیزیه قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: سومین مرحله توزیع جهیزیه در بین نوعروسان در شهرستان کاشمر برگزار شد.

فرمانده سپاه کاشمر با بیان اینکه در این مرحله نیز 151 سری جهیزیه با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال در قالب 8 قلم کالا به صورت مشارکتی توزیع می شود، تصریح کرد: مرحله اول 58 سری در سه ماهه آخر سال 98 و مرحله دوم 58 سری در سه ماهه اول سال 99 به زوج های جوان اهدا شد.

وی با تاکید بر اینکه ارزش ریالی هر سری جهیزیه با توجه به نوسانات بازار حدود 10 میلیون تومان است که 50 درصد از مبلغ این مرحله توسط زوجین پرداخت شد، اذعان کرد: در راستای جهش تولید و حمایت از کالای ایرانی، اقلام موجود بدون واسطه از کارخانه خریداری شده و تماماً کالای ایرانی هستند که باعث پایین بودن قیمت هر سری جهیزیه شده است.

یعقوبیان با اشاره به اینکه 78 سری از این جهیزیه ها در شهرستان کوهسرخ توزیع خواهد شد، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال 99 نیز این نهضت را با توزیع حدود 100 سری جهیزیه ادامه بدهیم.

انتهای پیام/