به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام جواد نیک بین، نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در نشست شورای اداری شهرستان کاشمر، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در ارتباط تصویری که با هیئت دولت داشتند تعبیری به کار بردند که جای تأمل دارد و آن هم اینکه دولت و وزرا فکر نکنند که یکسال باقی مانده فرصت برای کار کردن نیست بلکه سه تا صد روز فرصت باقی است.

وی با بیان اینکه دولتی که در روزگاری عقیده داشت کارهای شایانی در 100 روز انجام می دهد، سه تا 100 روز باقی مانده است و منتظریم تا ببینیم قول های 100 روزه دولت که هفت سال پیش گفته انجام می‌شود یا خیر، خاطرنشان کرد: دولت 28 روزه شهید رجایی، الگوی همه ما در هفته دولت است.

نماینده مردم کاشمر با تاکید بر اینکه چه اتفاقی در دولت شهید رجایی رخ داده که بعد از 38 سال شهادت این شهید، همچنان او را به عنوان یک الگو قرار داده ایم، تصریح کرد: شهید رجایی در وصیت نامه خود می گوید که توصیه می کنم که بعد از من، زندگی مرا به صورت کتابی در بیاورید و آن را به دانش آموزان بدهید تا بخوانند، امیدواریم نوع زندگی من درسی برای دیگران باشد.

وی با اشاره به اینکه بحران های عجیب و غریبی در زمان شهید رجایی وجود داشت و از شرق و غرب به ایران فشار وارد می‌کردند و این دولت درگیر تحریم، جنگ داخلی و نابسامانی های داخلی بود، اذعان کرد: در این اوضاع نابسامان دولت می‌توانست به بهترین شکل کشور را اداره کند.

نیک بین با بیان اینکه امروزه بحران مدیریت یکی از مشکلات کشور است و مدیرانی در کشور داریم که در یک قرارداد نابخردانه قریب به 200 میلیارد تومان به کشور ضربه می زنند، عنوان کرد: بحران ها و تحریم ها در زمان دولت شهید رجایی خیلی بیشتر بود ولی روند کشور رو به رشد است.

وی با تاکید بر اینکه پدران می گفتند که در زمان جنگ گاهی اوقات یک تفنگ برای تیراندازی نبود تشریح کرد: امروز در بحث نظامی به اندازه ای قوی شده ایم که با دیگران پنجه به پنجه می اندازیم و دچار بحران نیستیم.

نماینده مردم کاشمر با اشاره به اینکه تحریم ها همیشه بوده و چهل سال است که به تحریم عادت داریم، بیان کرد: سلوک انقلابی و برخورد عاقلانه با ناملایمت ها و هجمه هایی که در آن زمان بود باعث الگو و ماندگار شدن شهید رجایی شد.

آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس باید آمادگی 100 درصد داشته باشد

مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در این نشست با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری باید نصب العین قرار گیرد، اظهار داشت: بایستی اقدامات و توفیقات و محدودیت ها و شرایط دولت به مردم گفته شود.

وی با بیان اینکه ضعف اطلاع رسانی اقدامات در دولت وجود دارد و ما مدیران در این زمینه به نظام ظلم کرده ایم، خاطرنشان کرد: جایی که اطلاع رسانی نباشد ممکن است که تاثیرات منفی داشته باشد.

فرماندار کاشمر با تاکید بر اینکه مدیران باید اقدامات دستگاه تحت مدیریت خود را به مردم ارائه دهد و اگر اقدام نشود برخورد اداری خواهد شد، تصریح کرد: ۵۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان همزمان با هفته دولت در کاشمر افتتاح می شود و پروژه های تکراری و نیمه تمام در برنامه قرار ندارد.

وی با اشاره به اینکه یکسال زمان کمی نیست و حتی یک روز پایان دولت برای ما مهم است و باید برای آن برنامه ریزی داشته باشیم، اذعان کرد: مدیران در این سال پایانی دولت حداکثر تلاش خود را داشته باشند و پروژه های نیمه تمام را تا پایان دولت به اتمام برسانند.

ساقی با تاکید بر اینکه پایان دولت و فعالیت شوراها است بخواهیم یا نخواهیم افراد در حوزه تبلیغات ورود خواهند کرد و مدیران باید هوشیار باشند و اجازه سوء استفاده تبلیغاتی ندهند، عنوان کرد: مدیران در سال آخر دولت باید با انگیزه تر باشند و اگر سستی باشد چشم پوشی نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه دشمن در حوزه مسائل معیشتی و اقتصادی ورود کرده است و باید در این حوزه تلاش کرد ولی نباید حوزه های دیگر مورد غفلت قرار گیرد، تشریح کرد: در حوزه اعتماد آفرینی، امید آفرینی و افزایش رضایت مردم باید تلاش کنیم.

رئیس شورای اداری کاشمر همچنین در ادامه بیان کرد: ۶۱ درصد اوراق در سطح استان جذب نشده است و در سطح شهرستان در همه شوراهای اداری تاکید کردیم که یک ریال نباید در حوزه ماموریتی مدیران برگشت بخورد و اگر این اتفاق رخ دهد مطمئنا این کم کاری اطلاع رسانی خواهد شد.

وی تاکید کرد: برابر گزارش ارائه شده در جلسه اخیر شورای ادارای خراسان رضوی، کاشمر به لحاظ کمی و کیفی پروژه‌ها رتبه دوم استان را در بین شهرستان‌های استان کسب کرده است که امیدواریم در سایه تلاش مضاعف مدیران در ارزیابی‌های جدید رتبه اول را کسب کنیم

ساقی در پایان با بیان اینکه ۱۵ شهریور بازگشایی مدارس را داریم که یک دغدغه مانند برگزاری کنکور محسوب می شود، خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید پای کار باشند و هر نیازی که آموزش و پرورش داشت باید برطرف شود و همچنین آموزش و پرورش باید آمادگی ۱۰۰ درصد داشته باشد.

انتهای پیام/