به گزارش صبح توس؛ هاجر چنارانی، نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور در فرهنگسرای سیمرغ اظهار کرد: برخی از مسئولان دفاتر رؤسای ادارات برخورد خوبی با مردم ندارند و باید مسئولان پاسخگوی برخورد آنان باشند.
وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی افزود: متاسفانه امروز فضای مجازی ما از خارج مدیریت می‌شود و هر سه قوه کشور برای مدیریت فضای مجازی که مقام معظم رهبری به آن تاکید دارند کاری نکردند.
نماینده نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی با بیان تاثیر دخالت های بدخواهانه ای در زمینه ارز می شود بیان کرد: اینگونه می شود که پول مملکت یک شبه بی ارزش می شود و اعلام شده ۲۷ میلیارد دلار صادرات به مملکت باز نگشته است، گاهی فرد و جناحی پول و ارز کشور را می برد و در کشور همسایه زمین های زیادی خریداری می کند و گزارش رسیده است که در یکی از کشورهای همسایه بیشترین ملک توسط ایران خریداری شده است.
نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: از سال ۹۲ پس از افتتاح سد بار تا سال ۹۵ حتی یک ریال برای آبرسانی اعتبارات نداشته ایم.
چنارانی خطاب به مسئولین شهرستان خاطرنشان کرد: باید ضعف‌های خود را بپذیریم و نمی دانم چرا جلوی دفاتر درمانی نامه می گذارید تا بر علیه هاجر چنارانی امضا جمع کنید؟ من جایی نگفته‌ام از کادر درمان ناراضی هستم.
وی ادامه داد: تفاهم نامه های دانشکده علوم پزشکی نیشابور را شفاف کنید، ما واقعا ۱۲۰ میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان سوم نیشابور نیاز داریم؟
نماینده نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه های اداره مالیات ، ورزشگاه انقلاب، پیام نور، دانشکده علوم پزشکی ، دفتر خبری، کانون فرهنگی باهنر، پزشکی قانونی، دانشگاه نیشابور و بیمارستان سوم نیشابور سال‌هاست در این شهر بر زمین مانده است و آیا واقعا عزمی برای اتمام این پروژه‌ها در شهرستان وجود دارد؟ 
نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی افزود: پیگیر تشکیل استان خراسان مرکزی به مرکزیت نیشابور بزرگ هستیم و اگر روزی موضوع تقسیمات کشوری باز شود نیشابور بدلیل پتانسیل‌های موجود می تواند تبدیل به استان شود و از امروز شعار تمام مدیران شهرستان باید خراسان مرکزی باشد.
چنارانی با اشاره به خبر الصاق بخش سرولایت به قوچان اظهار کرد: چرا باید یک مسئول شهرستان در سرولایت در جلسه ای محرمانه‌ای بگوید باید سرولایت به قوچان الصاق شود و این ناپسند است.
وی ابراز کرد: ارتقا برزنون، باغشن گچ و گرماب به شهر در اولویت کاری ما است و مسئولین شهرستان خواب هستید؟ چرا به ما نامه‌ای نمی زنید تا ما در تهران پیگیری کنیم؟ و خواب آلودگی مسئولین امروز دستور زنده را مرده می کند. 
نماینده نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در استان بیشترین افزایش قیمت مسکن را دارد و دلایل آن را باید کاوش کرد، جلوی ساخت و ساز بیش از دو طبقه را نگیرید و این موجب کاهش اشتغال نیز می شود.
عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی هنوز یک پروژه در نیشابور انجام نداده است و زیرگذر خط کاشمر بسیار طول کشیده است و مردم خط کاشمر و منطقه عمار یاسر گناه دارند اگر آزاده هستید بیایید پای کار این مشکل را حل کنیم.
چنارانی گفت: جاده نیشابور به قوچان قتلگاه است و باید برنامه ریزی اساسی برای این امر شود،  همچنین جاده حصار سرخ به شامکان باید پیگیری شود و نمایندگان سبزوار و نیشابور و مسئولان ادارات راه دو شهرستان باید پایه کار بیایند.
وی خطاب به مسئولان تاکید کرد: برای مردم کاری نمی کنید حداقل رویی گشاده داشته باشید، شما پول همین مردم را می خورید و اگر مردم نباشند، شما هم نخواهید بود و مسئولان شهرستان، مسئول دفاتر خود را عوض کنند
نماینده نیشابور، فیروزه و زبرخان اظهار کرد: سفره‌های مردم به شدت کوچک شده است و خیلی ها در حال تلاش هستند تا گام دوم انقلاب را نتوانیم به خوبی برداریم.
احسان ارکانی، نماینده مردم شهرستان های نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: معضل کمبود زمین برای مسکن ملی پیگیری شد و در قالب سوال از وزیر راه و شهرسازی مطرح شد.
وی افزود: با مدیریت فرماندار و همراهی مجموعه‌های دیگر، تقریبا کار تقریبا‌ نهایی شده است و به زودی رسما اعلام خواهد شد.
ارکانی تصریح کرد: شاخص های توزیع اعتبارات کرونا برای استان خراسان رضوی به صورت سوال از وزیر توسط نمایندگان استان مطرح شده است.

نماینده مردم شهرستان های نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: از وزیر علوم نیز سوال دلایل عدم جدایی دانشگاه نیشابور از دانشگاه فردوسی را پرسیده ایم و علاوه بر آن دلایل حذف محترمانه رشته مهندسی پزشکی از دانشگاه نیشابور چیست؟
وی خاطر نشان کرد: عدم اجرای بیمه زنان خانه دار دارای سه فرزند و بیشتر از وزیر رفاه سوال بعدی است که چرا بر خلاف برنامه ششم توسعه اتفاق نیافتاده است.
ارکانی اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه که نه پاسخگو است و نه قابل استیضاح، آقای نوبخت باید جواب بدهد چرا یک استان باید بیشتر بودجه دریافت کند و ما می دانیم که این به دلیل رابطه و یک ارتباطات غلط بوده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: نیشابور سال هاست که فرمانداری ویژه شده است ولی چرا تاکنون ردیف بودجه مستقل تعریف نشده است؟ فراکسیون فرمانداری های ویژه با دیگر ‌نماینده ها برای احقاق شهرستان ها ایجاد شده است.