به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام رضایی تولایی، امام جمعه کوهسرخ، ظهر امروز در نشست هماهنگی امور مساجد این شهرستان که با حضور اعضاء در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: کوهسرخ ظرفیت ها و گنج های زیادی دارد که هنوز استخراج نشده است و آن گنج هایی که استخراج شده بسیار اثرگذار بوده و امروزه بالغ بر  200 نفر از نخبگان شهرستان امروزه به عنوان هیئت علمی در دانشگاه های دیگر در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه با وجود 300 طلبه از شهرستان کوهسرخ، بالغ بر 17 روستا خالی از مبلغ روحانی است و دلایلی مبنی بر عدم توانایی مالی و نبود خانه عالم در روستا دارد، خاطرنشان کرد: اتفاقات خوبی در کوهسرخ بعد از شهرستان شدن چه در دستگاه های اجرایی و چه دستگاه های فرهنگی در حال رخ دادن است.

امام جمعه کوهسرخ همچنین در ادامه تصریح کرد: کوهسرخ قریب به 250 شهید، 2 شهید مدافع حرم تقدیم به نظام و انقلاب کرده و این نشان از ولایتمداری مردم شهرستان است و علیرغم اینکه ولایتمدار هستند ولی مشکلات اقتصادی بر گرده این مردم فشار وارد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه4  مسجد شهر ریوش وضعیت فرهنگی و مذهبی آنها رونق ندارد و امیدواریم با همراهی ها نیز این مسائل ساماندهی شود و حمایت های نهادهای دینی نیز در مسیر موثر خواهد بود، اذعان کرد: قریب 20 مبلغ روحانی در شهرستان کوهسرخ حضور دارند و با مجموع اساتید یک شبکه نورانی امامت 30 نفره از اساتید و جامعه روحانیت بیدار منطقه را داریم که موثر هستند.

 

نقش مساجد در جنگ اقتصادی بسیار حائز اهمیت است / تدین مردم کوهسرخ نباید دستخوش آسیب های اجتماعی قرار گیرد

رضا رمضانی، فرماندار کوهسرخ در این نشست، عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرهنگ را زیربنای توسعه در تمام ابعاد اقتصادی، اجتماعی و ... می دانند و بارها تاکید کردند که اگر فرهنگ در جامعه ما نهادینه شود مطمئناً اقتصاد، اجتماع درست می شود و آسیب های اجتماعی و بزهکاری ها کاهش پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی که توسط استاندار خراسان رضوی مطرح شده نیز بحث فرهنگ و اقتصاد را در کنار یکدیگر دیده است و مسائل فرهنگی باید در رأس مسائل اقتصادی قرار گیرد، تشریح کرد: مساجد ما در دوران های مختلف کانون اتحاد، اخوت و برادری بوده و باید این ادامه داشته باشد.

فرماندار کوهسرخ ادامه داد: امروز نقش مساجد در جنگ اقتصادی بسیار حائز اهمیت است و اگر یک زمانی دشمن در مقابل ما به صورت فیزیکی حضور داشت ولی امروز نقش مساجد در این جنگ اقتصادی باید حول معیشت مردم باید پررنگ تر باشد.

وی تاکید کرد: نخبگان علمی و اقتصادی و جوانان روستا می توانند طرح های اشتغال و اقتصادی خود را با کمک روحانیت مطرح کنند و ما به عنوان کارگزاران در قالب طرح مثلث توسعه اقتصادی با استفاده از طرح ها می توانیم کمک کنیم که اتفاقاتی در روستاها در حوزه اقتصادی بیافتد تا معیشت مردم یک مقداری تکان بخورد.

رمضانی با تاکید بر اینکه مردم کوهسرخ خیلی دوست دارند که در روستاهای خود روحانی داشته باشند، بیان کرد: تدین مردم کوهسرخ نباید دستخوش مسائل آسیب های اجتماعی قرار گیرد و راه آن نیز مساجد و علما و مبلغان دینی است.

انتهای پیام/