به گزارش صبح توس؛ آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی امشب در همایش مشترک ائمه جمعه با رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی در شهرستان های استان خراسان رضوی اظهار کرد: از همه ی مسئولانی که در اجرای منویات مقام معظم رهبری تلاش می کنند متشکرم و مسئله ای که حائز اهمیت ائمه جمعه و عزیزان صاحب ادارات تبلیغات هست این است که کار اصلی و رسالت ما، نوکری در خانه ابی عبدالله علیه السلام است تا بتوانیم اهتزاز این پرچم را با استفاده از موقعیت ها و امکانات موجود بیشتر کنیم.

وی افزود: همه بایستی جدیت کنید که محرم ، تاسوعا و عاشورا امسال همینطور باشد، یعنی به خاطر محدودیت هایی که به این واسطه ی این ویروس منحوس ایجاد شده است، باید عزاداری را از چهار دیواری حسینه و مسجد به فضای باز شهری بیاوریم تا همه ی شهر حسینیه سید الشهدا باشد.

امام جمعه مشهد گفت: این را باید با یک ابتکاری انجام بدهیم تا از این محدودیتی که برای عزای امام حسین علیه السلام ایجاد شده است بتوانیم آن را در شهر گسترده تر برگزار کنیم چرا که ما همیشه نوکر امام حسین(ع) بودیم و هستیم .شما عزیزان هم از هیچ کاری برای باشکوهی این عزا فروگذار نباشید و البته باید توجه داشته باشیم که این عزاداری با اجرای دستور العمل های بهداشتی ستاد کرونا، صورت بگیرد .

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد:خداروشکر همه عاشق ابی عبدالله هستند و تلاش می کنند تا پرچم سید الشهدا ،همیشه در اهتزار باشد .کرونا واقعیت این روزهای جهان است که ما در مقابل با آن، باید به فکر راه چاره باشیم .

وی افزود: دنیای امروز، دنیای هنرهای گوناگون است و ما باید از همین هنرها در عزاداری امام حسین علیه السلام بهره بگیریم .نمی شود بگوییم چون طبل و سنج نیست نمیتوانیم زنجیر زنی را عزاداری امام حسین علیه السلام داشته باشیم ، این درست نیست زیرا مداحان عزیز با هنرشان باید جوری نوحه خوانی کنند که برای زنجیر زدن نیاز به طبل و سنج نباشد .

امام جمعه مشهد در پایان بیان کرد:شما عزیزان جوان با ابتکارات می توانید کل شهر را به حسینیه امام حسین علیه السلام تبدیل کنید که این حرکت مستلزم همکاری مساجد نیز هست .شما می توانید در یک میدان بزرگی با فاصله اجتماعی ،عزاداری امام حسین علیه السلام را انجام بدهید.خداروشکر همه ی ما عاشق و دلداده سید الشهدا علیه السلام هستیم و همه در تلاش اند که شور و هیجان حسینی امسال را بیشتر کنند.

وی افزود: همه ی هستی این انقلاب ما از اسلام است و همینطور که امام راحل فرمودند: این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است .انشاالله با عنایت سیدالشهدا علیه السلام یک عزاداری پرشور و هیجانی داشته باشیم و این عزاداری هم در شهرها و روستاها با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گیرد.

انتهای پیام/