به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نمازجمعه 24 مرداد، ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا بهترین سرمایه انسان در حیات دنیوی و اخروی است.

وی در ادامه ایام آخر ذی الحجه را روزهای نزول آیات در فضیلت حضرت علی (ع) و اهل بیت دانست و گفت: نزول آیه ولایت، روز مباهله پیامبر با مسیحیان نجران و نزول سوره هل اتی در ماه ذی الحجه، همه در شان پیامبر گرامی اسلام، حضرت علی (ع) و اهل بیت ایشان بوده است.

امام جمعه درگز خانواده را مهم ترین رکن فرهنگ جوامع دانست و تاکید کرد: تمام تلاشهای دشمن در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی برای از بین بردن نهاد خانواده است؛ شاهد مثال این گفته، آمار فزاینده طلاق در کشور و گرفتاری ها و فسادهای اخلاقی است که این روزها گربیان برخی از خانواده ها را گرفته؛ برای حل این معضل باید به معارف قرآن و اهل بیت پناه ببریم.

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام (ص) گفت: وقتی خدا برای یک خانواده خیر و نیکی بخواهد چند چیز به آنها عنایت می کند که عبارتند از آگاهی های دینی و رعایت مسائل شرعی، احترام اهالی خانواده به یکدیگر، رفق و مدارا، میانه روی در خرج و جلوگیری از اسراف و بخل و آگاهی بر عیوب و پرهیز از غیبت و بدگویی دیگران.

وی در ادامه ضمن بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری در روز عید قربان عنوان کرد: تحریم ها رفع شدنی است و رفع آن در گرو حل تحریف است نه در گرو ذلت پذیری و عقب نشینی در مقابل خواست دشمن و تصویب قراردادهایی همچون برجام و غیره؛ در هر مساله ای ما عقب نشینی کردیم دشمن جلو آمد و ضربه زد.

خطیب جمعه درگز تاکید کرد: قوی شدن در همه ابعاد با نگاه به درون و تکیه بر ظرفیت جوانها تنها راه حل خروج از تحریم است؛ امروز حتی آمریکا هم فهمیده که تحریم های او اثری ندارد اما برخی مسئولین ما هنوز این موضوع را نمی فهمند؛ خوب است که مسئولین غرب گرا و واداده غرب کمی به خودشان بیایند.

حجت الاسلام ایروانی با ابراز نگرانی از کاهش شدید جمعیت در کشور تصریح کرد: خطرناک ترین جنگ علیه کشور ما بحث جنگ جمعیتی است؛ مسئولین امر باید پیش از اینکه این مشکل به یک فاجعه تبدیل شود فکری با حال ماجرا کنند؛ کمک به ازدواج آسان و حمایت از خانواده های فرزند دار باید در اولویت قرار گیرد.

وی در پایان محرم را ماه عشق بازی مردم با امام حسین (ع) دانست و خاطرنشان کرد: دو قطبی سلامتی و دین موضوع بسیار غلطی است چرا که هیچ کس به اندازه مردم مومن و متدین مسائل بهداشتی را رعایت نمی کند؛ لذا باید مراسم محرم باشکوه تر از همیشه و البته با رعایت کامل مسائل بهداشتی برگزار شود؛ همچنین هیچ خانه شیعه ای نباید باشد مگر اینکه سر دربش پرچم عزای امام حسین (ع) افراشته شده باشد.

انتهای پیام/