به گزارش صبح توس؛ احسان ارکانی،‌ نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان شب گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: ناتوانی در حل مشکلات توسط دولت از خود مشکل برای مردم رنج بیشتری دارد.

وی افزود: در استان خراسان رضوی حتی به تناسب جمعیت نیز تجهیزات کرونا کمتر توزیع شده است و بیشتر به استان های شمالی رفته است‌.

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی افزود: طرح سوال از وزیر بهداشت جهت توضیح درباره کمبود امکانات و تخصیص کمتر از میزان و ناعادلانه اعتبارات و تجهیزات برای کرونا در استان خراسان رضوی سوال طراحی و به هیئت رئیسه ارائه شده است.

ارکانی تصریح کرد: من همیشه حافظ منافع مردم خواهم بود و من وظیفه ام که پیگیری مطالبات مردم است خواهم ماند.

وی افزود: در مورد فرودگاه تاکنون سه جلسه با حمید گرمابی، نماینده سابق و جلسه ای با استاندار گذاشتیم تا موانع برطرف شود و سرمایه گذار در انتظار تضمین شرکت فرودگاه‌ها برای برخی موارد هست.

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان بیان کرد: هر کسی بخواهد از پرداخت مالیات که حق مردم است فرار کند باید جلو آن را بگیریم و فوتبالیست ها، سلبریتی ها در اولویت قطعا هستند.

وی ادامه داد: در زمان فعالیت در استانداری به فرمانداران ابلاغ کرده ایم که فرماندارها باید مسئول پیگیری سکونت مدیران در شهرستان ها باشد و شما از فرماندار مطالبه کنید بنده هم مطالبه خواهم کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با اشاره به نام شرکت فولاد خراسان ادامه داد: اعتقاد دارم شرکتی در نیشابور حضور پیدا کند باید اسم نیشابور، فیروزه یا زبرخان را داشته باشد. علاوه بر این فولاد نیشابور باید علاوه بر مزایا، عوارض حضور در شهرستان را پرداخت نماید و اعتقاد دارم اگر قرار است اتفاقی مثبت در فولاد بیافتد باید مدیر بومی نیشابوری در این شرکت حضور داشته باشد و نباید تصمیم ها به نحوی باشد که این شرکت بشود حیاط خلوت مدیران غیربومی.

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان تاکید کرد: به رئیس قوه قضاییه در مورد روستای حسین آباد جنگل گفتم چه سیستمی است که مردم این روستای شهید پرور به دلیل فشارهای نادرست آستان قدس از این روستا کوچ کنند و موقوفه بودن روستا دلیلی بر نابودی این روستا شود.

وی افزود: مردم می خواهند بدانند که حدود این وقف نامه کجاست و مردم شکایت دارند و هیچ کس شکایت این ها را ثبت نمی کند، مردم سوال دارند که در این نظام چه کسی مرجع رسیدگی به شکایت این مردم هست و آیت الله رئیسی گفت که این موضوع به صورت مکتوب اعلام شود تا دستور پیگیری بدهم.

عضو کمیسیون اصل نود افزود: کسی زیر امضای خودش در مورد مکان مرکزیت شهرستان زبرخان بزند خلف وعده کرده است، هفته گذشته در وزارت کشور جلسه ای برگزار شد و پذیرفتند که باید مرکزیت این شهرستان بر اساس صورت جلسه مشترکاصلاحیه بخورد و تا جایی که قانون اجازه دهد پیگیر هستم.

وی افزود: برخی از مسئولین آستان قدس بابت پیگیری هایی که کرده ام، گلایه کرده‌اند ولی بر سر مطالبات مردم تعارف ندارم.

ارکانی عنوان داشت: این را ظلم مضاعف می‌دانم که دستگاه دولتی که با بودجه دولتی اداره می شود علیه خبرنگاری که دغدغه مردم را دارد، شکایت کند و این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان اظهار داشت: اگر ادعای شفافیت داریم نباید محدود کار کرد، اگر می گوییم مدرک آقای بذرپاش باید بررسی شود، مدرک تحصیلی آقای رئیس جمهور و آقای توکلی هم بررسی شود‌.

وی افزود: آقای توکلی ابتدا از خارج از کشور فوق لیسانس و دکترا می‌گیرد و بعد لیسانسش را کامل می کند.

ارکانی در رابطه با مدرک تحصیلی رئیس جمهور ادامه داد: آقای رئیس جمهور در حالی که دبیر شورای عالی امنیت ملی بوده مدرک خود را از دانشگاه گلاسکو بریتانیا دریافت کرده است، این درحالی است که وی از دور اول مجلس با عنوان دکتر روحانی ‌خود را معرفی کرده هست در حالی که چند سال بعد مدعی می شود که مدرک گرفته است، همچنین گروهی از دانشجویان ایرانی ساکن آمریکا در رابطه با پایان نامه ایشان تحقیق کرده اند و ابهامات فراوانی در رابطه با سرقت علمی وجود دارد.

وی افزود: در موضوع کنکور اعتقاد دارم که باید به تعویق بیافتد، وقتی نمازجمعه و زیارت امام رضا(ع) را محدود کرده ایم چطور می شود که یک میلیون نفر می توانند اجتماعی به نام کنکور را برگزار کنند.

ارکانی اضافه کرد: وقتی آقای رئیس جمهور حاضر نیستند به دلیل کرونا در مجلس حاضر شود، چطور حاضر است جوانان در جلسه کنکور با تعداد و تجمع زیاد شرکت کنند.

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان خاطر نشان کرد: از وزیر راه سوال پرسیده ام که چرا زمین ارزان قیمت برای طرح مسکن ملی نیشابور اختصاص نیافته است، از وزیر علوم سوال پرسیده‌ام چرا هیئت امناء دانشگاه نیشابور علی رغم تاکید وزیر از دانشگاه فردوسی جدا نشده است.

ارکانی اضافه کرد: در تغییر مدیران اگر مدیر توانمندتری پیشنهاد شود حمایت خواهیم کرد، این حمایت در مورد میراث فرهنگی و دیگر اداره ها صادق است و موضوع اهمیت نیشابور است.

وی اضافه کرد: طرح دریافت مالیات از خانه های خالی مصوب شد و یک منبع درآمدی جدید تعریف شده است و راه های دیگر جلوگیری از فرار مالیاتی افراد است و این وظیفه دولت و سازمان امور مالیاتی است تا به ما اعلام شود تا قانون تصویب شود و اگر اعلام نکنند مجبوریم از طرق مختلف به مشکلات دست پیدا کنیم.

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان خاطر نشان کرد: نماینده باید حق مردم حوزه انتخابیه را بگیرد،‌ نباید منتظر نسیه یک مسئول دولتی بود که روزی حق مردم را بدهد، تلاش می کنیم در جهت منافع مردم اقدام کنم.

ارکانی تاکید کرد: نیشابور از مدیران غیرناکارآمد و مدیرانی که نیشابور را سکوی پرتاب خود در نظر گفته اند رنج می‌برد‌.

وی اضافه کرد: گام بعدی ما برای ارتقا میان جلگه و سرولایت است و کماکان سرولایت مشکل جمعیت دارد و باید به صورت دستور ویژه پیگیری شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی افزود: استان شدن نیشابور به عنوان خراسان مرکزی را اولویت اصلی خود می‌دانم و برای آن تلاش می کنم حتی اگر زمان ما به نتیجه نرسد.

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان تاکید کرد: طرح گشایش اقتصادی دولت که گفته می شود پیش فروش نفت است طرح حراج منابع آینده کشور است و آن را قبول ندارم.

/انتهای پیام