امیر پوروحدتی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: سلامت آب آشامیدنی از اهميت ویژه‌ای برخوردار بوده و خط قرمز امور آب و فاضلاب شهرستان است.

مدير امور آب و فاضلاب شهرستان سرخس با توجه به نقش نظارتي مركز بهداشت بر فعاليت دستگاه‌های متولي امر تأمین آب شرب افزود: پايش مشتركي با نماينده مركز بهداشت شهرستان و واحد كنترل كيفيت امور به‌منظور اطمينان از دسترسي شهروندان به آب آشامیدنی سالم، بررسي كيفيت ميكروبي، فيزيكي و شيميايي آب آشامیدنی مطابق با استانداردهاي ملي آب شرب انجام شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر با تلاش و پايش مستمر همكاران واحد آزمايشگاه و كنترل كيفي امور، مطلوبيت فقدان عوامل ميكروبي در بخش آب شرب در این شهرستان 100 درصد است.

پوروحدتی تصریح کرد: برای اطمينان از توزيع آب شرب بهداشتي اين امور نسبت به گندزدايي آب و انجام آزمایش‌های ميكروبي، فيزيكي و شيميايي آب به‌صورت مستمر مطابق با استانداردها اقدام می‌کند؛ همچنین طی بازديدی دو روزه عمليات کلر سنجی و نمونه‌برداری به‌صورت مشترك صورت گرفت .

مدير امور آب و فاضلاب شهرستان سرخس به وصول مطالبات معوق آب به روش‌های قانوني در شهرستان سرخس با همكاري اداره ثبت اسناد و املاك اشاره و عنوان کرد: با توجه به بالا بودن هزینه‌های تأمین و توزيع آب شرب، وصول مطالبات يكي از مهم‌ترین عوامل در توانمندسازي شركت در امر ارائه خدمات مطلوب به مردم شريف شهرستان است و در این راستا از تمام ظرفیت‌های قانوني استفاده می‌کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از اداره ثبت و اسناد درخواست داریم تا با استفاده از آیین‌نامه جامع «حد نگار» در راستاي تهيه محدوده و تثبيت موقعيت املاك دولتي در نظام جامع اطلاعات و املاك كشور و ايجاد مشخصات املاك و ثبت دارایی‌های این امور با ما همکاری کند.

انتهای پیام/