به گزارش صبح توس؛ آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی شب گذشته در مراسم شکرانه غدیر که در عرصه میدان شهدا برگزار شد، با بیان اینکه پرچم عزاداری امام حسین(ع) نباید روی زمین بماند اظهار کرد: برخی از دوستان خودی ما متاسفانه وحشت زده شدند و حوصله برگزاری مراسم با رعایت پروتکل‌ها را ندارند، شما خادمین غدیر نگذارید علم عزاداری اهل بیت روی زمین بماند.

امام جمعه مشهد متذکر شد: امام رضا(ع) خود موسس عزاداری دهه اول محرم بود و شایسته نیست که در شهر امام رضا(ع) به بهانه سختی کار علم عزاداری روی زمین بماند.

وی یادآورشد: بر حسب دستور استاندار قرار بر این شده است که مدارسِ مجاورِ هیات مذهبی، برای برگزاری مراسم در فضای باز همکاری کنند.

آیت الله علم الهدی افزود: عشق امام حسین(ع) در خون ماست و نمی‌توانیم که به‌خاطر سختی کار در امسال، عزاداری نکنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: چون شرایط امسال سخت تر شده است ما امسال عزاداری نکنیم؟ شما عزیزانی که امسال غدیر را برگزار کردید امیدوارم یک تاسوعا و‌ عاشورای به یاد ماندنی را هم با حفظ اصول بهداشتی برگزار کنید.

وی افزود: بنده در ارزیابی‌هایی که کردم خیلی از خطبا و مداحان گفتند ما هنوز به برنامه‌ای برای عزاداری دعوت نشدیم که نباید اینگونه باشد.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: یک عده‌ای در گوشه و کنار زمزمه می‌کنند که اصلا امسال مراسمات عزاداری را برگزار نکنیم و نذورات را بصورت بسته معیشتی اهدا کنیم ولی این فکر باطل و غلطی است نذورات باید در همان مورد خاص نذر شده انجام گیرد.

امام جمعه مشهد در بخش دیگری از سخنانش درخصوص عید غدیر اظهار کرد: شکرانه بنده و امثال بنده پاسخگوی عشق به حضرت علی(ع) که باعث شده خدمات ارزشمند را برای عرض ارادت نشان دهید؛ نیست بلکه شکرانه اصلی، کسب رضایت حضرت صدیقه اطهر است.

وی با اشاره به عید غدیر و جانشینی حضرت علی(ع) وجود مقدس حضرت زهرا(س) را شهیده غدیر عنوان کرد و گفت: عید غدیر با یک تلخ کامی همراه است چرا که فرزندان و همسر حضرت علی(ع) شهیدان عید غدیر هستند.

آیت الله علم الهدی فعالیت خادمین غدیر را خدمت به شهدای غدیر دانست و افزود: اگر واقعا مدیریت درمانی ایثارگران در این شهر انجام نمی‌گرفت آرامشی برای برگزاری این جشن نبود و برای این آرامش ما سپاسگزار خدمت گزاران عرصه سلامت هستیم.

وی خاطرنشان کرد: زندگی هیچ یک از ما یکسان نمی‌ماند و فراز و فرودهایی دارد اما چیزی که هست باید در هر شرایطی منطبق با آن شرایط عشق و ارادت خود را به اهل بیت پیامبر ابراز کنیم.

آیت الله علم الهدی با اشاره به عید غدیر امسال بیان کرد: این مراسمات نشان داد که هیچ‌ شرایطی نمی‌تواند جلوی عشق و ارادت ما به اهل بیت را بگیرد و این عید یک امتحان الهی بود.

امام جمعه مشهد افزود: این شرایط تمرینی بود که با حفظ اصول بهداشتی بتوانیم بهترین عید غدیر را برگزار کنیم و به مراتب از سال‌های قبل قوی‌تر بود.

وی ادامه داد: این مراسمات تمرینی برای ایام محرم و صفر بود؛ فرمان رهبری هم همین است که ضمن برگزاری مراسمات ایام محرم و صفر به تمام دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا عمل کنیم.

آیت الله علم الهدی با اشاره به مراسمات غدیر و رعایت موفقیت آمیز پروتکل‌های بهداشتی متذکر شد: جریان محرم بسیار گسترده تر است، یک عده در هیات‌ها و مساجد و حسینیه‌ها هر سال متولی برگزاری مراسمات عزاداری بودند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی در پایان ضمن تشکر از خادمین غدیر گفت: بنده روضه خوانم همه کارها و زحمات روی دوش شما بود و من فقط روضه آن را می‌خوانم و اعلام می‌کنم.

انتهای پیام/