به گزارش صبح توس؛ مجتبی بیهقی، معاون اجتماعی مرزبانی خراسان‌ رضوی ظهر امروز با حضور در این پایگاه خبری تحلیلی و گفتگو با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار گفت: شهدای مرزبانی نماد خدمت جانانه و بی‌منت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت ایران هستند.

وی ضمن تأکید بر اهمیت پیگیری مطالبات خانواده شهدا افزود: باتوجه به وجود نام های تکراری در خیابان‌های سطح شهر مشهد نامگذاری یکی از خیابان های سطح شهر به نام شهدای مزرزبانی جزو بدیهی‌ترین درخواست ها بوده که البته اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

معاون اجتماعی مرزبانی خراسان‌ رضوی اظهار کرد: ظرف 10 سال اخیر تاکنون به دفعات مکرر درخواست نامگذاری یکی از میادین یا خیابان های شهر مشهد به نام شهدای مرزبانی تقدیم مسئولان شهری، اعضای شورای اسلامی شهر مشهد شده است.

وی افزود: مرزبانی خراسان رضوی تاکنون ۲۴۶ شهید مرزبان در راه حراست از مرزهای میهن اسلامی، امنیت مردم و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.

بیهقی تصریح کرد: با حضور مقتدرانه و تلاش شبانه‌روزی مرزبانان هم‌اینک مرزهای شرق کشور به ویژه در محدوده خراسان رضوی امن‌ترین مناطق در سطح کشور محسوب می‌شوند.

وی افزود: با توجه به حساسیت مرزبانی و فعالیت مرزبانان فداکار، همه چارچوبهای قانونی و استاندارد حوزه مرزبانی در شرایط مطلوبی قرار دارد.

معاون اجتماعی مرزبانی خراسان‌ رضوی ضمن تأکید بر اینکه رسانه‌ها می‌توانند نقشی موثر و مهم در معرفی و انعکاس همه قابلیتهای مرز داشته باشند خاطرنشان کرد: رسانه ها و خبرنگاران خط مقدم جبهه فرهنگی هستند.

وی با اشاره به بازگشایی مسیر ریلی ترکمنستان به سرخس افزود: ایجاد تعادل بین دیدگاههای امنیتی و اجتماعی نسبت به مرز، با هدف گسترش توجه به دیگر شاخصه‌ها و توانمندیهای مناطق مرزی نیازمند فعالیت رسانه‌ای است.

بیهقی گفت: در میان پادگان های مرزی موردی از بیماری کرونا در بین سربازان نداشتیم و قطعا پس از تردد به شهر و بازگشت به محل خدمت در بهداری مورد ارزیابی و تست کرونا قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/