به گزارش صبح توس؛ رضا رمضانی، فرماندار کوهسرخ، ظهر امروز در نشست ستاد مبارزه با کرونا این شهرستان که در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: سلامت مردم برای ما حائز اهمیت است و با متخلفین و افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند باید بر اساس قانون برخورد شود.

وی با بیان اینکه کارگروه های روستایی باید با جدیت بیشتری بحث مبارزه با کرونا را دنبال کنند و گزارش کار خود را ارائه دهند، خاطرنشان کرد: امروزه رسانه های معاند ایام محرم و صفر را نشانه گرفته اند و ما وظیفه داریم با رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی مراسم عزاداری برگزار شود.

فرماندار کوهسرخ با تاکید بر اینکه سلامت مردم اولویت برنامه های ماه محرم در کوهسرخ است، تصریح کرد: باید یک تعادل بخشی میان حفظ سلامت شهروندان و برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع) انجام شود و این به منظور جلوگیری از انتشار بیشتر بیماری کرونا در کشور و اجرای مطلوب برنامه های سوگواری محرم است.

وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی متولی و مسئول اجرای دستورالعمل برگزاری مراسمات محرم است، اذعان کرد: برای هر یک از دستگاه ها وظایفی مشخص شده است و بر اساس دستورالعمل پروتکل های بهداشتی ایام محرم وظیفه خود را انجام دهند.

رمضانی با بیان اینکه تامین نیازمندیهای ماسک برای هیئت ها، حسینیه ها و تکایا دارای مجوز در ایام محرم و صفر با نرخ مصوب باید در دستور کار اداره صنعت، معدن و تجارت باشد، عنوان کرد: سعی بر این باشد که مراسمات عزاداری در فضای باز انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه هیئت های مذهبی باید مسئولیت برگزاری مراسم عزاداری را قبول کنند و اگر هیئتی نمی تواند این مسئولیت را عهده دار شود مطمئناً مراسمی هم نباید برگزار کند، تشریح کرد: مردم نشان دادند که پروتکل های بهداشتی را به دقت اجرا می کنند ولی باید بهتر از این باشد.

انتهای پیام/