به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسین عیدی امام جمعه موقت درگز در خطبه های نماز جمعه 17 مرداد ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا عامل سعادت و بی تقوایی عامل شقاوت و بدبختی انسانهاست.

وی با تبریک فرارسیدن عید غدیر عنوان کرد: تبلیغ غدیر و ولایت حضرت علی (ع) یکی از مهم ترین رسالات و امر به معروف و نهی از منکرهایی است که همگان وظیفه دارند این موضوع بسیار مهم را به آیندگان خود ابلاغ کنند؛ اهمیت ابلاغ خطبه غدیر برابر است با اهمیت رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص).

امام جمعه موقت درگز گفت: به استناد خطبه غدیر و بنا به فرمایش پیامبر گرامی اسلام (ص)، هر کس از ولایت اهل بیت سرباز زند تمام اعمال او تباه شده و در جهنم منزل خواهد گزید.

حجت الاسلام عیدی تبیین کرد: حادثه غم بار انفجار در بندر بیروت که منجر به خسارات بسیار زیاد جانی و مالی در کشور لبنان شد، قلب مسلمانان جهان را به درد آورد اما استکبار خبیث جهانی از این اتفاق اعلام خوشحالی کرد؛ اما به فرموده مقام معظم رهبری، به زودی کشورهای دوست منطقه به دولت و مردم لبنان کمک می کنند و این غم بزرگ را به یک شادی دلچسب تبدیل خواهند کرد.

رئیس حوزه علمیه درگز تشریح کرد: در شرایط فعلی کشور که مدافعان سلامت در حال گذراندن سخت ترین روزهای زندگی خود هستند و با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند؛ تمام مردم وظیفه دارند با دقت تمام پروتکل های بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده را رعایت کنند.

وی با انتقاد از گرانی های افسار گسیخته در بخش های مختلف کشور تصریح کرد: وضعیت افزایش قیمت ها در کشور از ماه و روز به ساعت و ثانیه تبدیل شده؛ مردم علی الخصوص قشر ضعیف جامعه از این موضوع بسیار در رنج و عذاب هستند اما مسئولین دولتی خم به ابرو نمی آورند؛ اگر مسئولین مدیریت را رها کنند مردم بهتر می توانند کنترل امور را در دست گیرند.

امام جمعه موقت درگز تاکید کرد: متاسفانه در این دست اتفاقاتی که حاصل ناکارامدی مسئولین اجرایی است، نوک پیکان حملات به سمت رهبری است؛ این در حالی است که رهبری طبق قانون اساسی وظایفی بر عهده دارد که در هیچ یک از آنها نمی توان کوچکترین کوتاهی را از سمت ایشان مشاهده کرد؛ از طرفی اگر مقام معظم رهبری در امورات دخالت کنند متهم به دیکتاتوری خواهند شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با این حال با توجه به اینکه رهبری به عنوان ولی جامعه هستند، از طریق نهادهای وابسته به خود شامل بنیاد برکت، سپاه پاسداران و سایر مجموعه ها در حال ارائه خدمات بسیار ارزنده به مردم هستند و افتخارات بسیار زیادی را برای نظام اسلامی رقم زده اند که جای تشکر و قدردانی دارد.

انتهای پیام/