به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد اظهار داشت: ویژه برنامه شامگاهی عید غدیر با عنوان شمیم ولایت جمعه 17 مردادماه، قبل از نماز مغرب و عشاء در صحن جامع رضوی برگزار می‎شود.

وی با تاکید بر اینکه عموم خدمه آستان قدس برای برگزاری مراسم های جشن با رعایت پروتکل بهداشتی فعال هستند، ادامه داد: در ویژه برنامه شب عید غدیر، آیت الله سید احمد خاتمی به سخنرانی خواهد پرداخت و در ادامه سیدمهدی رضایی، عباس واعظی و جمال مقدم به مدیحه‎سرایی می‎پردازند.

قرائت دعای ندبه

گنابادی نژاد افزود: در شب میلاد افزون بر مراسم سخنرانی و مداحی، نمایش آئینی واقعه غدیر خم، شعرخوانی سیدروح الله مؤید، معرفی کتاب و مسابقه برای زائران تدارک دیده شده است.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی درباره برنامه روز عید غدیر عنوان کرد: طبق سنت هر ساله در صبح روز عید غدیر دعای ندبه همزمان با طلوع آفتاب قرائت می شود، امسال نیز قرائت این دعا با نوای حجت الاسلام و المسلمین جعفر اسلامی فر خواهد بود.

وی عنوان کرد: ویژه برنامه جشن روز عید غدیر با عنوان مراسم خطبه خوانی غدیر، ‌شنبه ساعت 10:45 برگزار می‌شود که در این برنامه ‌آیت الله سیداحمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی به قرائت، شرح و توضیح خطبه غدیر پرداخته و مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به مدیحه‌سرایی، مولودی‌خوانی و شعرخوانی می‎پردازند.

جشن سادات

وی اجرای تواشیح، نمایش آئینی غدیر، مسابقه، سخنرانی گفتگو محور و شب شعر را از دیگر برنامه‌های روز عید غدیر معرفی و عنوان کرد: برای شام عید غدیر مراسم با شکوه جشن سادات معزز با حضور خدام، روحانیون و هیئت های مذهبی و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان و مدیحه سرایی تدارک دیده شده که در صحن جامع رضوی برگزار می‎شود.

به گفته گنابادی‎نژاد، صوت و تصویر مراسم به صورت زنده توسط نمایشگرهای پهن پیکر در صحن های حرم مطهر پخش خواهد شد و مخاطبان خارج از حرم می توانند از طریق رسانه ملی و درگاه اینترنتی رضوی تی وی این برنامه ها را دنبال کنند.

انتهای پیام/